Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські телеграм-канали поширюють скриншот статті українського медіа, у якій нібито йдеться про викрадення військовим 22 ОМБр дрона з могили загиблого солдата. Випадок начебто трапився на Харківщині.
Це неправда. Авторка статті, а також поліція не вказували, що зловмисником є військовий. Про це не повідомляли й інші відомства та українські медіа.
Скриншот публікації
За ключовими словами ми знайшли статтю, скриншот якої поширюють пропагандисти. Текст із таким заголовком 12 квітня опублікувало українське медіа Zaxid.Net.
Із посиланням на поліцію Харківської області видання написало, що у Чугуївському районі з могили військового вкрали пам’ятний символ у вигляді дрона. Його замовила дружина загиблого, аби вшанувати памʼять про чоловіка, діяльність якого на фронті була повʼязана саме із БпЛА. Вона і звернулася до поліції, коли помітила крадіжку.
Однак у статті Zaxid.Net та у публікації Головного управління Нацполіції Харківщини не згадують, що у крадіжці звинувачують військового. У поліції лише зазначили, що зловмисником є 29-річний місцевий мешканець.
Інші офіційні джерела та надійні українські медіа також не писали про причетність до цього інциденту військового. Пропагандисти вигадали цю історію, аби вкотре показати українських військових «злочинцями». Вони не вперше поширюють такі повідомлення.
Раніше ми вже спростовували фейк, нібито військові 80-ї ОДШБр пошкодили памʼятник учасникам АТО в Сумах.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний