НЕПРАВДА: Віруси проникають через маски, тому їх не варто носити | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Віруси проникають через маски, тому їх не варто носити

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
17 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
2871

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що маски пропускають СOVID-19 через те, що розміри пор у  масці значно більші, ніж сам вірус.

Проте, це неправда. І ось чому.

Розмір вірусу SARS-CoV-2 – близько 0,1 мікрона (мікрометра), проте віруси не літають в повітрі самостійно. Вони прикріплюються до частинок води, які потрапляють у повітря при диханні, чханні, кашлі та говорінні інфікованою людиною. Так, розмір вірусу та частинки води разом є більшим за 1 мікрон, зазвичай 5-15 мікрон у діаметрі. 

Хірургічні маски (як зображено на фото) захищають людину від потрапляння великих краплин з вірусом, які виділяються при чханні чи кашлі інших. Розмір пор у звичайній масці становить від 0,3 до 10 мікронів. Найефективнішими для захисту є респіратори N95. У них розмір пор – 0,10,3 мікрона (мікрометра).

Оскільки розмір часточки з коронавірусом більше 1 мікрона, а розмір пор у медичних масках – від 0,3 до 10 мікронів, зараження може відбутися, якщо часточка з коронавірусом менша пори. Утім, якщо часточка з коронавірусом більша пори, то маска захищатиме від зараження. Саме тому носіння маски зменшує ймовірність зараженням коронавірусом. 

До того ж 239 науковців зі всього світу нещодавно звернулись до ВООЗ з висновками, що новий коронавірус передається аерозольним шляхом (під час дихання людини виділяються краплини, що можуть деякий час залишатись у повітрі).  

Аерозольні краплини разом з вірусом можуть залишатись в повітрі до трьох годин.

Про те, що віруси не літають в повітрі самостійно, також писали незалежні фактчекери з USAToday та з AFP.

Ефективність масок неодноразово доводили дослідження. Маски зменшують ймовірність проникнення вірусу в організм здорової людини.

Тези про шкідливий вплив масок ми спростовували раніше.

Важливо також не нехтувати правилами носіння масок. Нагадуємо основні:

  • Перед тим, як одягати маску потрібно продезінфікувати руки.
  • Маска повинна щільно прилягати до обличчя та закривати рот та ніс.
  • Не можна торкатись до маски руками. Якщо раптом торкнулись до маски – помийте руки.
  • Змінювати маску потрібно кожні 2-3 години або коли вона стане вологою.
  • Не можна повторно використовувати одноразові маски.
  • Не забувайте мити руки після того, як зняли маску.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний