НЕПРАВДА: Віталій Кім втік із Миколаєва через збільшення кількості обстрілів

НЕПРАВДА: Віталій Кім втік із Миколаєва через збільшення кількості обстрілів

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
986

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

19 вересня російські ЗМІ повідомили, що голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім нібито втік з Миколаєва до Одеси через збільшення інтенсивності обстрілів Миколаєва. Мовляв, це доводить те, що своє останнє відеозвернення він виклав у телеграм-каналі ще 11 вересня. Також повідомляють, що в Миколаєві розвішені листівки з фото Кіма та підписом «Розшукується». 

Насправді Віталій Кім залишається в Миколаєві та продовжує виконувати обов’язки голови Миколаївської обласної державної адміністрації.

Скриншот публікації

20 вересня Віталій Кім спростував інформацію про свій від’їзд, опублікувавши відеозвернення у своєму телеграм-каналі. Він також повідомив, що обстріли Миколаєва стали менш інтенсивними, ЗСУ просуваються вперед, і потрібно будувати нові укріплення вже на території Херсонщини.

На відеозверненнях за 20 вересня та 30 серпня на стіні позаду Віталія Кіма можна побачити Державний Герб України, Герб Миколаєва та Прапор Миколаївської області. Кім записав відео в тому ж кабінеті, що й на попередніх відеозверненнях.

Зліва: звернення Віталія Кіма 20 вересня 2022 року. Справа: звернення Віталія Кіма 30 серпня 2022 року

11 вересня Віталій Кім записав відеозвернення на фоні Миколаївської міської ради. Тоді Кім зазначив, що від початку повномасштабного вторгнення він перебував у Миколаєві разом з військовими, волонтерами, правоохоронцям, рятувальниками, медиками та комунальниками. 

Перше фото: звернення Віталія Кіма на фоні Миколаївської міської ради 11 вересня. Друге фото: Миколаївська міська рада (Google Maps)

Віталій Кім публікує відеозвернення не щодня. Наприклад, у серпні 2022 року Кім не публікував відеозвернення з 13 серпня до 22 серпня. Тобто в тому, що у вересні була перерва у його публікаціях, немає нічого дивного.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний