НЕПРАВДА: Влада Казахстану вигнала посла України

НЕПРАВДА: Влада Казахстану вигнала посла України

23 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
782

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа пишуть, що голова української дипломатичної місії в Казахстані Петро Врублевський залишив Казахстан на вимогу уряду країни. Це начебто сталося через те, що Врублевський закликав вбивати росіян. 

Це неправда. Петро Врублевський залишив Казахстан через планову відпустку.

Скриншот публікації 

Речник МЗС Олег Ніколенко спростував інформацію про те, що посол України в Казахстані Петро Врублевський залишив країну на вимогу влади. «Посол України в Казахстані нині перебуває в плановій щорічній відпустці, терміни якої були погоджені заздалегідь відповідно до існуючих процедур», — уточнив Ніколенко. У МЗС зазначили, що Врублевський повернеться до виконання свої обов’язків посла України в Казахстані після відпустки. 

Про вбивства росіян, які згадують російські медіа, Врублевський говорив у інтерв’ю 21 серпня: «Намагаємося вбити їх якнайбільше. Чим більше ми вб’ємо росіян зараз, тим менше доведеться вбивати нашим дітям». Після цього Міністерство закордонних справ Казахстану запросило посла України Петра Врублевського і висловило йому протест. У відомстві заявили, що «такі дії не повинні завдавати шкоди дружнім відносинам між державами».

Офіційний представник казахстанського МЗС Айбек Смадіяров повідомив, що Казахстан не висував вимогу видворити Петра Врублевського: «Як ми повідомляли, посол України перебуває у відпустці. Вимог про видворення казахстанська влада йому не висувала. Цілком можливо, що він зараз консультується про подальшу свою кар’єру».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний