НЕПРАВДА: Влада прийняла рішення вийти з «червоної» зони

НЕПРАВДА: Влада прийняла рішення вийти з «червоної» зони

10 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
510

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі з’явилось повідомлення про те, що нібито влада прийняла рішення про вихід з «червоної» зони через у зв’язку з покращенням показників вaкцинaцiї і зaхвoрюванoсті. Відтак нібито без COVID-сeртифiкaтiв працюватимуть ТРЦ, транспорт, кафе, спортзали і кінотеатри.

Повідомлення, яке поширюють у Facebook

Однак влада не приймала таких рішень.

Одне з перших повідомлень з’явилось на Facebook-сторінці «Украина в шоке» 8 листопада о 20:13. Утім більшість повідомлень поширювали різні Facebook-сторінки вже протягом 9 листопада. Доречі, посилання з публікації у Facebook на одній із сторінок, що поширила фейк, веде на допис у Telegram-каналі «Український телеграм» ще від 24 вересня.

Дата та час публікації у Facebook 

По-перше, станом на 8 листопада – останні наявні дані на момент поширення допису – лише Кіровоградська та Тернопільська області перебували в «жовтій» зоні. Вінницька, Закарпатська, Полтавська, Харківська, Чернівецька та Чернігівська області – у «помаранчевій» зоні. Решта областей країни – у «червоній» зоні. 

По-друге, насправді мета цих дописів не донесення інформації, а збільшення підписників Telegram-каналів обманним шляхом. Щоб дізнатися більше інформації на тему новини, закликають перейти за посиланням у дописі. Для того, щоб врешті-решт дізнатись, які області нібито виходять з «червоної» зони, обов’язково потрібна підписка на Telegram-канал.

Ми неодноразово спростовували фейки подібного характеру. Зазвичай, їх автори використовують клікбейтні заголовки, які містять емоційно-забарвлену лексику, наприклад, «стосується кожного українця», «офіційно», «термінова новина» тощо. Також в подібних дописах апелюють до нібито офіційних повідомлень від органів влади.  

Примітно, що до деяких повідомлень додають результати голосування у ВРУ. Насправді ж рішення про вхід або вихід області до якоїсь із кольорових зон карантину приймає ​​ Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки (ТЕБ) та надзвичайних ситуацій (НС) за ініціативи міністра охорони здоров’я. Основною для їх рішення є відповідність епідемічної ситуації в регіоні показникам захворюваності та госпіталізацій. 

Зустрічаючи дописи подібного характеру, перевірте, чи публікували вказане у дописі рішення або документ на офіційних сайтах Кабміну, МОЗ чи відповідних органів влади. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний