НЕПРАВДА: Внаслідок вакцинації Covishield хворіють на COVID-19 | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Внаслідок вакцинації Covishield хворіють на COVID-19

31 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
737

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що внаслідок вакцинації Covishield хворіють на COVID-19. Як приклад наводять головного санітарного лікаря України – Віктора Ляшка – і стверджують, що він захворів на COVID-19 начебто через щеплення вакциною Covishield. 

Скриншот допису

 

Однак, це – неправда

Вакцина Covishield є безпечною та не викликає захворювання на COVID-19.

Covishield виготовляють із ослабленого модифікованого аденовірусу шимпанзе. Його модифікували, додавши частинку гену спайкового протеїну від вірусу SARS-CoV-2. Спайковий білок SARS-CoV-2 чи його ген не викликає COVID-19. Так само не може розмножуватися ослаблений аденовірус, бо він, по суті, мертвий. 

Коли людині вводять вакцину, це провокує організм виробляти спайковий білок SARS-CoV-2 – він знаходиться на поверхні вірусу, який викликає COVID-19. Присутність в організмі антигену провокує імунну реакцію. Так, організм розвиває імунітет до SARS-CoV-2 без зараження вірусом.

2 березня 2021 року Віктор Ляшко зробив перше щеплення вакциною Covishield. 15 березня 2021 року Віктор Ляшко повідомив, що отримав позитивний тест на COVID-19. У дописі він також зазначив, що на момент захворювання імунітет від щеплення ще не був повністю сформований. 

Вакцину Covishield виготовляють в індійському Інституті сироватки за ліцензією Oxford-AstraZeneca. Вакцина Oxford-AstraZeneca та Covishiled – це одне і те ж: “Covishiled” – це просто місцева назва у Індії. Вакцина Сovishiled також рекомендована ВООЗ до екстреного використання.

Імунітет формується з часом. На розробку значного захисту від COVID-19 потрібно близько 2 тижнів, а для найбільшого захисту знадобиться друга доза. Ефективність одноразової стандартної дози Oxford-AstraZeneca з 22 по 90 день після вакцинації становить 76%, через 22 дні з моменту щеплення імунна система створює захист від вірусу, при цьому в період трьох місяців між першою та другою дозами захист не зменшується. 

На момент захворювання Віктора Ляшка на COVID-19 минуло лише 13 діб після його щеплення Covishield. Відповідно, імунітет після щеплення ще не встиг сформуватись. 

Результати випробування вакцини Oxford-AstraZeneca за 22 березня 2021 року підтверджують, що вакцина (відповідно, і Covishield) є безпечною і високоефективною. Вакцина запобігає розвитку серйозного захворювання на COVID-19. Підвищеного ризику тромбозу серед 32 000 добровольців, які брали участь у випробуванні, також не виявлено.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний