НЕПРАВДА: Володимир Зеленський попросив «ДНР» та «ЛНР» постачати вугілля в Україну

НЕПРАВДА: Володимир Зеленський попросив «ДНР» та «ЛНР» постачати вугілля в Україну

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
196

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що Володимир Зеленський продовжив арешт Віктору Медведчуку за постачання в Україну вугілля з “ЛНР” та “ДНР” і у той же час попросив “ЛНР” та “ДНР” постачати вугілля в Україну.

Зображення з допису 

Однак, це — неправда.

У дописі використовують фразу «на Украине», замість «в Украине». Це стандартна практика для російської пропаганди. Так нам постійно «нагадують», що ми не країна, а лише колишня частинка імперії.

Володимир Зеленський не звертався з проханням до “ЛНР” та “ДНР” про постачання вугілля в Україну. Нещодавно російські ЗМІ заявляли, що нібито представники України в економічній підгрупі ТКГ з Донбасу просили розглянути можливість комерційного постачання вугілля та електроенергії з непідконтрольного Донбасу. Однак, це — неправда. Українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі його спростувала

Насправді ж представники української сторони вказали на ймовірне погіршення соціально-економічної ситуації на території Луганської області, і підконтрольній Україні, і тимчасово окупованій, оскільки РФ припинила постачання енергетичного вугілля на Луганську ТЕС.

2 листопада Віктору Медведчуку змінили запобіжний захід на особисте зобов’язання у першій справі про держзраду. Однак він залишається під домашнім арештом за другою справою про держзраду.

Перша справа Медведчука — державна зрада та замах на розграбування національних ресурсів. Його звинувачують в організації видобутку корисних копалин на території окупованого Криму. Друга справа — державна зрада та сприяння тероризму. Медведчука звинувачують у підриві постачання вугілля з Південно-Африканської Республіки до України та організації незаконних схем постачання вугілля з ОРДЛО.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний