НЕПРАВДА: Володимир Зеленський закликав НАТО завдати превентивного ядерного удару по території росії

НЕПРАВДА: Володимир Зеленський закликав НАТО завдати превентивного ядерного удару по території росії

28 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
295

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ та користувачі соціальних мереж поширюють інформацію, нібито Володимир Зеленський закликав НАТО та міжнародну спільноту завдати превентивного ядерного удару по території росії, щоб росія не змогла першою застосувати ядерну зброю.

Однак це —  неправда. Зеленський не закликав до застосування ядерної зброї. У зверненні президента України йдеться про превентивні заходи проти росії.

У мережі стверджують, що Зеленський зробив таку заяву 6 жовтня. Того дня він виступив із промовою в австралійському Інституті Лоуї. «Що повинна робити НАТО? Унеможливлювати застосування росією ядерної зброї. Але, що важливо, я ще раз звертаюся до міжнародної спільноти, як це було до 24-го (лютого — ред.): превентивні удари, щоб вони знали, що з ними буде, якщо вони застосують, а не навпаки, чекати ядерних ударів росією, щоб потім сказати: “Ах, ти так? Ну, ось тримай від нас!” Переглянути застосування свого тиску — ось що, я вважаю, повинна робити НАТО», — заявив Зеленський у відеозверненні

Отже, у цій заяві президент не згадував використання ядерної зброї. Натомість він казав про необхідність превентивних заходів, до яких закликав ще до повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. У тій же промові в Інституті Лоуї Зеленський перерахував заходи, необхідні для припинення російської агресії: дипломатичний тиск (засудження російської агресії), санкції, економічна та військова підтримка України.

6 жовтня прессекретар президент спростував хибні інтерпретації промови Зеленського: «Президент говорив про період до 24 лютого. Тоді треба було застосувати превентивні заходи, щоб не дозволити Росії розв’язати війну. Нагадаю, що єдині заходи, про які тоді йшлося, були превентивні санкції. Шантажувати світ вибухами на ЗАЕС та всіляко натякати на використання ядерної зброї дозволяє собі лише держава-терорист Росія. Від України таких закликів ви ніколи не почуєте».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний