НЕПРАВДА: ВООЗ оголосила мавпячу віспу пандемією

НЕПРАВДА: ВООЗ оголосила мавпячу віспу пандемією

30 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
589

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

23 червня у соціальних мережах розповсюдили новину, що нібито ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) оголосила спалахи мавпячої віспи пандемією. Деякі ЗМІ теж опублікували цю новину. Причому при переказі новини медіа не дають посилання на першоджерело, тобто повідомлення самої ВООЗ.

Скриншот публікації

Проте це — неправда. У червні ВООЗ не оголошувала поширення мавпячої віспи пандемією.

На офіційному сайті організації немає такого повідомлення. 23 червня відбулося засідання Комітету ВООЗ з надзвичайних ситуацій, на якому обговорювали загрозу мавпячої віспи. 25 червня стали відомі результати зустрічі: фахівці ВООЗ не вважає спалах мавпячої віспи надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення (назва найвищого рівня попередження про загрозу поширення хвороби у ВООЗ, який, наприклад, наразі має COVID-19). Водночас Комітет зазначив, що треба ретельно слідкувати за поширення мавпячої віспи та вживати заходів для її попередження.

Новина про оголошення пандемії з’явилася 22 червня на сайті Всесвітньої мережі охорони здоров’я (The World Health Network), неурядової організації, що об’єднує медичних експертів та активістів у сфері громадського здоров’я. Організація назвала спалах мавпячої віспи пандемією, оскільки хвороба продовжує стрімко поширюватися.  За їхньою оцінкою, станом на 22 червня у 58 країнах зареєстрували 3 417 випадків зараження. ВООЗ наводить трохи нижчі показники за цей же період: 3 413 випадків у 50 країнах.

У тому ж повідомленні Всесвітня мережа охорони здоров’я закликала ВООЗ оголосити поширення мавпячої віспи надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення, та докласти більших зусиль для боротьби з цим захворюванням.

На відміну від ВООЗ, Всесвітня мережа охорони здоров’я не має повноважень давати рекомендації державам та координувати їхню політику у сфері громадського здоров’я.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний