НЕПРАВДА: ВООЗ – це приватна організація, заснована Фондом Рокфеллера | VoxUkraine

НЕПРАВДА: ВООЗ – це приватна організація, заснована Фондом Рокфеллера

17 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
1049

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, про те що нібито ВООЗ — приватна організація, створена Фондом Рокфеллера, а фінансують її Білл Гейтс та МВФ.

Скриншот допису, який поширюють в мережі

 

Утім, це — неправда

ВООЗ — це не приватна, а міжнародна міжурядова організація, що фінансується за рахунок обов’язкових внесків країн-членів та добровільних внесків країн та партнерів. До складу ВООЗ входять 194 країн-членів.

Фонд Рокфеллера не засновував ВООЗ. Організація була створена за рішенням учасників Міжнародної конференції охорони здоров’я.

Фонд Білла та Мелінди Гейтс, і справді, робить регулярні внески в бюджет Організації. Утім, Фонд Гейтсів лише один із багатьох спонсорів ВООЗ. 

ВООЗ не залежить від МВФ. Діяльність Фонду спрямована на надання підтримки країнам, що переживають кризу та макроекономічну нестабільність. А серед основних функцій ВООЗ – координація міжнародного співробітництва у сфері охорони здоров’я, допомога урядам держав-членів у покращенні медичних послуг за їх запитом, сприяння у викоріненні епідемічних, ендемічних захворювань тощо.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний