НЕПРАВДА: ВООЗ визнала, що ПЛР-тести проблемні та помилкові | VoxUkraine

НЕПРАВДА: ВООЗ визнала, що ПЛР-тести проблемні та помилкові

11 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
1589

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що ВООЗ нібито визнала, що ПЛР-тести проблемні, невдалі і дають багато хибних результатів. У цих дописах посилаються на публікацію ВООЗ.

Проте, це неправда.

Фото з дописів

 

У повідомленні ВООЗ не називають тести проблемними чи фальшивими. У ньому наголошують на необхідності дотримуватись усіх правил при проведенні ПЛР-тестування, закликають читати інструкцію до реагентів для тестування та зважати на додаткові обставини — симптоми захворювання в людини, кількість циклів тестування та історію хворого.

Нагадуємо:

  • Керрі Мулліс, який винайшов метод «полімеразної ланцюгової реакції», не говорив, що ПЛР-тестування не варто застосовувати для виявлення вірусів;
  • ПЛР-тести є найбільш точними у визначенні SARS-CoV-2, хоча є ймовірність хибно позитивних та хибно негативних результатів. Дослідження показують, що хибно негативні результати можуть бути у від 2% до 33% випадків. Кількість хибно позитивних тестів невідома, приблизні оцінки вказують на цифри від 0,4% до 8% 0,8% до 4%.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний