НЕПРАВДА: ВООЗ визнала, що вакцина від AstraZeneca спричиняє тромбоз | VoxUkraine

НЕПРАВДА: ВООЗ визнала, що вакцина від AstraZeneca спричиняє тромбоз

25 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
871

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook 

У мережі поширюють інформацію, що ВООЗ заявила про небезпечність вакцини від компанії AstraZeneca. Вакцина нібито спричиняє тромбоз.

Скриншот допису, що поширюють у Facebook

 

Однак це неправда.

ВООЗ не стверджувала, що вакцина AstraZeneca спричиняє тромбоз. Останні заяви ВООЗ можна перевірити на офіційному вебсайті організації. 

11 березня 2021 року ВООЗ повідомила, що проводить розслідування, чи є зв’язок між утворенням тромбів та застосуванням вакцини AstraZeneca. Крім того, організація посилалась на позицію Європейського агентства з лікарських засобів (EMA), яке стверджувало, що переваги вакцини перевищують ризики від її застосування.

Пізніше, 19 березня (допис опублікували 15 березня) Глобальний консультативний комітет з безпечності вакцин (комітет у складі ВООЗ) заявив, що вакцина AstraZeneca є безпечною та ефективною. Наразі фахівці ВООЗ не виявили зв’язку між рідкими випадками тромбозу та застосуванням вакцини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний