НЕПРАВДА: ВООЗ займається виготовленням вірусів та організацією пандемій, карантинів та криз | VoxUkraine

НЕПРАВДА: ВООЗ займається виготовленням вірусів та організацією пандемій, карантинів та криз

4 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
1279

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що ВООЗ займається виготовленням вірусів, організацією пандемій, карантинів та криз.

Проте, усе це – неправда.

Серед основних функцій ВООЗ – координація міжнародного співробітництва у сфері охорони здоров’я, допомога урядам держав-членів у покращенні медичних послуг за їх запитом, сприяння у викоріненні епідемічних, ендемічних захворювань тощо.

ВООЗ не займається виготовленням вірусів.

Щодо нового коронавірусу: більшість вчених, а також ВООЗ схиляються до думки, що вірус виник внаслідок природної мутації і перейшов до людей від тварин. Це підтверджують і новіші дослідження зразків нового коронавірусу. 

Предметом дискусії і подальших досліджень залишається лише питання, чи визначені усі тварини, що сприяли мутації вірусу до набуття ним здатності передаватися людині. У той же час, немає жодних наукових підтверджень, що коронавірус штучно виготовили в лабораторії ВООЗ чи будь-де в іншому місці.

Тези про те, що пандемія COVID-19 спланована, ми також спростовували вже неодноразово (наприклад, тут і тут).

Аналогічна ситуація і з іншими вірусами, що спричиняли пандемії. Їх не виготовляли у ВООЗ. Вірус H1N1 (який викликає свинячий грип) має природне походження, це підтверджують і наукові дослідження. Також, наприклад, дослідження вірусу MERS-Cov – який спричинив епідемію у 2012 році – показали, що він найімовірніше виник у кажанів і передався верблюдам до того, як набув здатності передаватися людині. Вірус SARS-Cov – епідемія якого була в 2003 році – також найімовірніше має природне походження. Про це говорить низка досліджень та CDC, ВООЗ.

ВООЗ не вводить карантин.

Враховуючи, що вірус почав стрімко поширюватись, а ліків та вакцини від COVID-19 немає досі, 11 березня ВООЗ оголосила пандемію. Тоді було понад 118 тисяч підтверджених випадків захворювання та понад 4 тисячі смертей. 

Але карантин ВООЗ не запроваджує. У рекомендаціях ВООЗ йдеться лише про соціальне дистанціювання, уникнення скупчень людей, дотримання правил особистої гігієни у громадських місцях. ВООЗ також наполягає, щоб люди при перших проявах симптомів COVID-19 лишались вдома і зверталися до лікарів. 

Посилена реакція країн світу на епідемію (обмеження прогулянок, закриття підприємств), як і менш жорстка реакція – це винятково рішення урядів цих країн.

Наразі позиція ВООЗ щодо карантину така: головний епідеміолог ВООЗ Марія Ван Керхове заявила, що локдаун — не те, що ВООЗ рекомендував (раніше), втім в деяких країнах він дійсно був потрібний, аби зупинити швидке розповсюдження хвороби. І додала, що локдаун сам по собі не працює — це комплекс заходів, які повинні вводити держави, щоб стримати спалахи.

На думку Ван Керхове зараз країни вчаться і бачать більш ефективні методи відслідковувати і зупиняти хворобу (наприклад, локалізацію спалахів та відстеження контактів). Тому не потрібно знову закриватися на суворі карантини.

Детальніше про це ми писали тут і тут.

ВООЗ не організовує кризи.

Криза виникає через негативний вплив карантину (обмеження роботи громадського транспорту, сфер туризму, громадського харчування, розважальної галузі тощо). ВООЗ не має відношення до організації криз. 

Обмежувальні ж заходи виступають компромісом між збереженням життя і здоров’я людей та тимчасовими втратами для економіки.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний