НЕПРАВДА: ВООЗ зазначає, що ПЛР-тести не виявляють жодного гену штаму COVID-19 Омікрон

НЕПРАВДА: ВООЗ зазначає, що ПЛР-тести не виявляють жодного гену штаму COVID-19 Омікрон

14 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
625

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У новому відео Сергій Гула розповідає, що нібито ВООЗ зазначає, що ПЛР-тести не виявляють жодного гену штаму COVID-19 Омікрон.

Утім, це — неправда.

На сайті ВООЗ у повідомленнях і від 26 листопада, і від 28 листопада вказано, що ПЛР-тести виявляють новий штам COVID-19 Омікрон.

Штам Омікрон (B.1.1.529) виявили в Південно-Африканській Республіці. Вперше ВООЗ отримала інформацію про нього 24 листопада, а підтверджений біоматеріал цього штаму вперше забрали 9 листопада. За попередніми даними він заразніший, ніж інші варіанти та має безліч мутацій.

26 листопада ВООЗ повідомляла, що ПЛР-тести виявляють цей штам COVID-19, однак згідно з даними кількох лабораторій, один із трьох цільових генів (S-ген) не виявляється. Ця особливість може слугувати маркером нового штаму та підставою провести секвенування.

Геномне секвенування — процес розшифрування генів вірусу, щоб дізнатися більше про нього. Геномне секвенування дозволяє вченим ідентифікувати SARS-CoV-2 та контролювати, як він з часом змінюється на нові варіанти, розуміти, як ці зміни впливають на характеристики вірусу, та використовувати цю інформацію, щоб краще зрозуміти, як це може вплинути на здоров’я.

Повногеномне секвенування (WGS) – це аналіз усієї геномної послідовності ДНК клітини в одному процесі, що забезпечує найбільш повну характеристику геному. Геном або генетичний матеріал організму (наприклад, бактерії, вірусу, картоплі, людини) складається з ДНК. Кожен організм має унікальну послідовність ДНК, яка складається з основ (A, T, C і G). Якщо послідовність основ в організмі відома, можна визначити унікальний відбиток пальця або модель ДНК. Визначення порядку основ називається послідовністю.

7 грудня The Guardian повідомили, що вчені знайшли один з варіантів Омікрону — «невидимий». ПЛР-тести виявляють його як коронавірус, однак відрізнити цей варіант Омікрону від інших штамів можна лише за допомогою секвенування.

Раніше ми спростовували фейк що про штам Омікрон (B.1.1.529) було відомо ще в липні цього року. В іншому спростованому нами фейку автори стверджували, що новий штам COVID-19 Омікрон був відкритий декілька днів тому, тож посилення обмеження не виправдане.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний