НЕПРАВДА: Вперше удари рф по території України відбулися з Придністровʼя

НЕПРАВДА: Вперше удари рф по території України відбулися з Придністровʼя

23 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
293

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито росія вперше у травні завдала ударів по Україні з території Придністровʼя. Мовляв, Україна про це заявляє на офіційному рівні.

Однак це — неправда. Представники України не заявляли, що росія запускає ракети з Придністровʼя, а лише коментували, що російські ракети проходять через повітряний простір над Придністровʼям.

Скриншот допису

Проліт ракет через територію Придністровʼя коментував речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат. Він зазначив, що росія неодноразово перетинала повітряний простір Молдови, а саме Придністровʼя, під час ракетних ударів. Ракети запускають із півдня, у Чорному морі, але на шляху до України вони перетинають повітряний простір Молдови.

Юрій Ігнат не говорив, що вперше удари рф по території України відбулись з Придністровʼя.

Інфографіку з розміщенням складів боєприпасів в Придністровʼї, яку використали у дописах зараз, вперше опублікувало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України ще в 2018 році. Тоді росія блокувала доступ до складів на кордоні між Україною та Молдовою.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний