НЕПРАВДА: Всі насправді хворіють хімічним пневмонітом, а не COVID-19 | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Всі насправді хворіють хімічним пневмонітом, а не COVID-19

10 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
3114

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У новому відео блогерка з Мілану Катерина Коваленко, чиї тези ми вже спростовували раніше, розповідає про те, що нове захворювання – це всього лише хімічний пневмоніт. За її словами він виник через те, що хімтрейли розпилюють шкідливі речовини над землею, заражаючи людей. 

Однак ці тези не відповідають дійсності. Нижче наводимо спростування цих та інших хибних тверджень з відео.

COVID-19 – це не хімічний пневмоніт.

Авторка відео посилається на слова російського вченого, який заявив, що коронавірус спричиняє хімічний пневмоніт. Утім, ми не знайшли жодного дослідження, яке б це підтверджувало. 

Хімічний пневмоніт виникає, коли людина вдихає токсичні для легень речовини. Часто токсичною речовиною, яку вдихають, є шлунковий сік. Так, наприклад, хронічний пневмоніт може статися, коли людина вдихає своє блювотиння. Хімічний пневмоніт також може бути викликаний вдиханням проносних олій (таких як мінеральна, рицинова та парафінова олії) та вуглеводнів (таких як бензин, гас та нафтопродукти).

Інфекції, якою є SARS-CoV-2, яка спричиняє COVID-19, не можуть спричинити хімічний пневмоніт. Вірус поширюється головним чином повітряно-крапельним і може передаватися від однієї людини до іншої. 

Доказів тому, що хімтрейли розпиляють хімічні речовини, немає.

Існування хімтрейлів не підтверджено. Науковці пояснюють теорію “хімтрейлів” законами фізики та хімії, пов’язаними з атмосферними аерозолями та інверсійними (конденсаційними) слідами, які залишають літаки. Конденсаційні сліди не є шкідливими. Вони утворюються, коли на великих висотах вологі частинки, які випускаються з двигуна, потрапляють в атмосферу з низькою температурою

Твердження про те, що за допомогою хімтрейлів людей заражають вірусами, ми спростовували тут.

У 2015 році Білл Гейтс не передбачав пандемію COVID-19.

Про це вже писали іноземні незалежні фактчекери з PolitFact та USA Today. У 2015 році Білл Гейтс виступив з доповіддю на TED про те, що людство не було готове до наступного спалаху вірусу після епідемії еболи 2014 року. При цьому Гейтс не згадував ні про новий коронавірус, ні про хворобу, яку він спричиняє. Білл Гейтс лише застеріг, що наступна епідемія може бути значно більш руйнівною, ніж ебола. Оскільки бактерії та віруси постійно мутують, а ризики їхньої передачі людині зростають, зокрема через людське втручання у середовище дикої природи, ймовірність виникнення пандемії завжди існує. 

Ми вже неодноразово спростовували неправдиві тези про Білла Гейтса. Наприклад, тут ми пояснювали, що Білл Гейтс не наживається на вакцинах, а тут, що він не планує чипувати населення. 

Підвищений рівень діоксиду азоту в Мілані не пов’язаний з пандемією COVID-19.

У новині італійського видання, на яке посилається спікерка з відео, зазначають, що рівень NO2, або діоксиду азоту дійсно перебував вище порогового значення. Утім, це здебільшого наслідок викидів дизельних транспортних засобів. До того ж на основі середньомісячних значень за останні 5 років, було встановлено, що Мілан щорічно демонстрував підвищену концентрацію діоксиду азоту.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний