НЕПРАВДА: Втрати росії від початку повномасштабного вторгнення в Україну складають 5937 осіб

НЕПРАВДА: Втрати росії від початку повномасштабного вторгнення в Україну складають 5937 осіб

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
396

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито росія втратила від початку повномасштабного вторгнення в Україну 5937 осіб. Ці дані поширювали 21 вересня.

Однак це — неправда. Втрати росії значно більші, за різними оцінками вони становлять від 10 до 55 тисяч осіб.

Станом на 21 вересня, згідно з даними Генерального штабу ЗСУ, росія втратила приблизно 55 тисяч осіб.

Російська служба BBC разом з виданням «Медіазона» стежать за офіційними повідомленнями про загиблих солдатів. За їхніми підрахунками, станом на 21 вересня було 6746 підтверджених випадків загибелі солдатів та офіцерів. Утім, у BBC зазначають, що це не реальні цифри втрат. Щотижня вони виявляють нові поховання російських військових, які не увійшли до офіційної статистики. Так, журналісти припускають, що втрати можуть бути на 40-60% більшими, тобто 9-10 тисяч.

Згідно з даними ЦРУ, станом на середину липня, російські втрати в Україні становили приблизно 15 тисяч військових, а понад 45 тисяч отримали поранення. А вже на початку серпня представники Пентагону заявили, що росія втратила 70-80 тисяч убитими та пораненими, проте не уточнили окремо кількість загиблих.

Голова британської розвідки 21 липня також говорив про 15 тисяч загиблих російських військових в Україні. Командувач британської армії Ентоні Радакін в середині липня заявляв, що росія втратила 50 тисяч солдатів, вони загинули або отримали поранення. 5 вересня міністр оборони Британії говорив про 25 тисяч убитих російських військових.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний