НЕПРАВДА: Втрати серед українських військових перевищили 305 тисяч — Stratfor Forecasting

НЕПРАВДА: Втрати серед українських військових перевищили 305 тисяч — Stratfor Forecasting

17 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
764

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що за даними розвідувально-аналітичної організації Stratfor Forecasting втрати України перевищили 305 тисяч вбитими, в інших публікаціях стверджують про більш ніж 400 тисяч загиблих. Також заявляють, що Валерій Залужний доповів Пентагону про 232 тисячі (в інших джерелах 275 тисяч) вбитих українських військових. 

Утім, організація Stratfor не повідомляла про таку кількість втрат серед українських військових. 

Скриншот допису

Stratfor це розвідувально-аналітична організація, яка є дочірньою компанією Rane Corporation. Stratfor розглядає питання безпеки та займається аналізом геополітичних ризиків. Організація також презентує квартальні й річні прогнози та прогнози на десятиріччя. Серед результатів пошуку за ключовими словами «305 thousand killed Ukraine» та «more than 400 thousand killed Ukraine», «305,000 killed Ukraine», «more than 400,000 killed Ukraine», «Ukraine war loss estimates», «Ukraine war casualties» ми не знайшли інформації про те, що втрати України складають 305 чи понад 400 тисяч вбитих. Російські медіа та користувачі соцмереж, посилаючись на Stratfor, не вказують, що ці дані були взяті із закритого звіту, який могла випустити організація. 

Ми також не знайшли жодних повідомлень Валерія Залужного про 232 чи 275 тисяч вбитих українських військових. Наразі відомо про загибель від 10 до 13 тисяч військових станом на 2 грудня 2022 року. Про таку кількість вбитих заявив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.

22 серпня 2022 року Залужний розповідав, що від початку повномасштабного вторгнення загинуло близько 9 тисяч українських військових. Інших даних щодо кількості загиблих Залужний не повідомляв.

10 листопада 2022 року голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі зазначив, що від початку повномасштабного вторгнення було вбито і поранено понад 100 тисяч російських військовослужбовців. За його словами, така ж кількість втрат може бути й з українського боку.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний