НЕПРАВДА: Вулицю Чайковського у Києві перейменували на честь Вікторії Нуланд

НЕПРАВДА: Вулицю Чайковського у Києві перейменували на честь Вікторії Нуланд

27 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
386

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі шириться фото нібито рішення Київської міської ради про перейменування вулиці Чайковського у Києві на честь ексзаступниці держсекретаря США з політичних питань Вікторії Нуланд. 

Це — неправда. Документ несправжній. Київська міська рада не виносила такого рішення.

Скриншот допису 

У сфабрикованому документі можна побачити номер рішення та дату, в яку його було видано, — №156/7281 від 5 березня 2024 року. На сайті Київської міської ради не публікували рішення під цим номером і у зазначену дату. Щобільше, на сайті взагалі не існує документа з подібним номером. Новин про перейменування цієї вулиці на порталі Київради також немає. На момент написання цього матеріалу останнє рішення про перейменування вулиць у Києві Київрада ухвалила 8 лютого 2024 року. Тоді у місті перейменували 10 об’єктів, а у Дарницькому районі, про який пишуть пропагандисти у сфабрикованому документі, було перейменовано тільки вулицю Чернігівську на вулицю Братів Чибінєєвих. Вулиця Чайковського у рішенні не згадувалася. 

До того ж подібне перейменування суперечить українському законодавству. Згідно з Законом України «Про географічні назви», вшанування осіб у топоніміці відбувається лише за умови, що відповідна особа брала участь у відкритті, вивченні, створенні або заснуванні вказаного географічного об’єкта  або ж посмертно у виняткових випадках із врахуванням думки місцевих. 

Окрім цього, документ містить низку помилок. Наприклад, у першому абзаці пропагандисти зазначили тільки перелік нормативно-правових актів, на підставі яких було винесене рішення, хоча зазвичай у подібних документах вказують конкретну статтю і пункт відповідного закону. У інших рішеннях Київради щодо перейменування прописуються короткі відомості про особу, на честь якої присвоюється назва міському об’єкту. 

Зверху — фото з пропагандистського допису, знизу — скриншот зі справжнього рішення на сайті Київради

Ім’я міського голови на місці підпису зазвичай друкується повністю, а прізвище великими літерами. Тобто правильно було б написати «Віталій КЛИЧКО», а не «В. Кличко». Підпис мера значно відрізняється від того, що скріплює інші рішення Київради, а печатка секретаріату в електронних версіях рішень зазвичай не ставиться.

Зверху — фото з пропагандистського допису, знизу — скриншоти зі справжнього рішення на сайті Київради

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний