НЕПРАВДА: Вибух на складі БК у Тернополі внаслідок ракетного удару рф — відео

НЕПРАВДА: Вибух на складі БК у Тернополі внаслідок ракетного удару рф — відео

23 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
549

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому нібито зображено вибух на складі з БК у Тернополі внаслідок ракетного удару росії 13 травня 2023 року. 

Утім, на відео зображений вибух на оборонному заводі у провінції Ісфаган, Іран, у січні 2023 року. 

Скриншот допису

Першоджерелом фейку є телеграм-канал «Джокер». За словами власника каналу, він обрав відео із вибухами в Ірані та додав напис «Х**вый Тернополь» (насправді каналу з таким ім’ям не існує). Ми вирішили перевірити, чи дійсно на відео зображені вибухи в Ірані. 

За ключовими словами «Iran explosion» ми знайшли відео від 29 січня 2023 року, на якому зображені ідентичні кадри вибуху. У підписі до відео йдеться про те, що вибухи відбулися у провінції Ісфаган внаслідок удару дронами по оборонному заводу. 

Зліва — поширене відео вибухів нібито у Тернополі; справа — вибух в Ірані у січні 2023 року

13 травня 2023 року рф завдала ракетного удару по Тернополю. Голова Тернопільської ОВА Володимир Труш повідомив, що влучання відбулося у складські приміщення, які належать комерційним підприємствам та релігійній організації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний