НЕПРАВДА: Видання Foreign Affairs пише про ймовірне отримання переваги російськими військами після українського контрнаступу

НЕПРАВДА: Видання Foreign Affairs пише про ймовірне отримання переваги російськими військами після українського контрнаступу

23 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
221

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у новій статті автори видання Foreign Affairs пишуть, що під час українського контрнаступу росія отримає перевагу. Це дозволить їй або перемогти, або отримати час на відновлення сил.

Однак це — неправда. У статті Foreign Affairs не йдеться про ймовірне отримання переваги російськими військами після українського контрнаступу.

Скриншот допису

Майкл Кофман та Роберт Лі у статті для Foreign Affairs описують підготовку України до контрнаступу. Автори зазначають, що це можливість для України звільнити значну частину своїх територій.

Щодо ймовірної переваги російських сил, у статті зазначено зовсім інше. Підсумовуючи можливості для України, постачання зброї та навчання українських військових у країнах Заходу, автори наголошують, що країнам Заходу потрібно взяти на себе певні довгострокові зобовʼязання, а не очікувати результату: «Неважливо, буде наступна операція України успішною чи ні, у російського лідера може бути мало стимулів для переговорів. Щоб Україна змогла витримати імпульс і тиск, західні держави повинні взяти на себе низку зобов’язань і планів щодо того, що відбудеться після цієї операції, а не підтримувати підхід очікування. В іншому випадку Захід ризикує створити ситуацію, за якої російські сили зможуть відновитися, стабілізувати свої лінії та спробувати повернути ініціативу».

У статті вказують, що російська оборона складається з кількох ліній, тому може бути достатньо міцною. Кілька ліній оборони дозволяють виграти час, щоб дочекатись підкріплення. Також серед переваг рф автори виділяють значну кількість мобілізованих, які можуть бути ефективними у захисті. Однак у статті не йдеться про ймовірне отримання переваги російськими військами під час або після українського контрнаступу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний