НЕПРАВДА: Видання Sky News показало в етері фейковий сюжет про російську атаку в Одесі

НЕПРАВДА: Видання Sky News показало в етері фейковий сюжет про російську атаку в Одесі

21 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
311

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти постійно виправдовують свої злочини та заявляють, що війська рф не б’ють по цивільних об’єктах. Так, кремлівські телеграм-канали поширюють інформацію, нібито видання Sky News показало фейковий сюжет про обстріл росією храму в Одесі. Мовляв, як «доказ» американські ведучі показали жінку, яка однією рукою збирає бетонні уламки в зруйнованому храмі.

Це — неправда. Сюжет про обстріл росією храму в Одесі справжній, його опублікувало іракське медіа.

Скриншот допису

У ніч на 23 липня 2023 року російські війська обстріляли цивільні об’єкти Одеси, зокрема зруйнували Спасо-Преображенський собор УПЦ (МП). Собор розташований в історичному центрі Одеси та перебуває під захистом ЮНЕСКО. Міжнародна організація засудила російський обстріл та направила свою місію для оцінки завданих збитків від обстрілу.

На сторінці видання Sky News ми знайшли сюжет, відрізок із якого поширюють дезінформатори. На кадрах із храму в лівому верхньому кутку можна побачити логотип — літеру R та півколо. Зворотний пошук у Google Images показав, що логотип належить іракській медіагрупі Rudaw.

23 липня 2023 року англомовна сторінка Rudaw у ютубі опублікувала репортаж із місця руйнування храму. У сюжеті журналістка розповідає про місцевих, які хотіли прийти зранку до собору на молитву, але росія його зруйнувала. У репортажі також показують цивільних, які допомагають прибирати частину руйнувань, а на одному з кадрів видно ту саму жінку з нібито бетоном у руках. Фактчекери з Logically Facts припускають, що найімовірніше у жінки в руках не залишки бетонних плит, а легкий матеріал — полістирол або пінопласт, які використовують для теплової або звукової ізоляції.

Таким чином, Sky News показали справжній сюжет про обстріл росіянами храму, який до цього зняли журналісти Rudaw.

Жінка, яка прибирає руйнування у храмі в Одесі 23 липня 2023 року. Джерело: Rudaw English

До того ж сюжети про російський обстріл Одеси опублікували й інші світові видання, як-от CNN, The Guardian та The Associated Press. Заявами про нібито «фейковий» сюжет росія лише намагається скинути із себе відповідальність за воєнні злочини. Раніше ми вже спростовували дезінформацію, начебто кадри постраждалих від російського удару в центрі столиці 10 жовтня 2022 року — це постановка. Насправді є фото та відео підтвердження від міжнародних видань, що від обстрілу Києва справді постраждали люди та будівлі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний