НЕПРАВДА: Винахідник технології мРНК розповідає про токсичність спайк-білка з вакцин

НЕПРАВДА: Винахідник технології мРНК розповідає про токсичність спайк-білка з вакцин

19 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
928

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють 15-хвилинний відеоподкаст, в якому троє чоловіків обговорюють мРНК-вакцини від COVID-19. Брет Вайнштейн, якого називають еволюційним біологом, заявляє, що спайк-білок у вакцинах «дуже небезпечний, цитотоксичний». А Роберт Малоун, нібито винахідник технології вакцини мРНК, говорить, що навіть відправив інформацію про небезпечність спайк-білка у вакцинах в Управління з продовольства та медикаментів США (FDA). 

Третій чоловік на відео — Стів Кірш, якого представляють підприємцем. Він цитує канадського вірусного імунолога Байрама Брідла. Той нібито заявив, що вакцина не залишається в плечі, куди її вводять, а «проходить по всьому тілу, вона надходить у ваш мозок, до вашого серця».

Однак всі ці твердження — неправдиві. Відеоподкаст поширювали в англомовному сегменті соцмереж, тож його вже спростовували незалежні іноземні фактчекери з PolitiFact

У коментарі для PolitiFact представник FDA заявив: «Немає наукових даних, які б вказували на те, що спайковий білок у вакцинах мРНК токсичний або що він залишається на будь-якому токсичному рівні в організмі після вакцинації».

Канадський імунолог Брідл, на якого посилаються в подкасті, вважає спайк-білок із вакцини токсичним, бо спайк-білок коронавірусу при справжньому зараженні викликає серцево-судинну токсичність. Однак це неправильне твердження. Його вже спростовували незалежні фактчекери з Health Feedback. Є значні відмінності між спайковим білком, що виробляється під час зараження, та спайковим білком, що виробляється внаслідок вакцинації.

По-перше, спайк-білок у вакцинах від COVID-19 генетично модифікований — змінений так, щоб він не зміг прикріплюватися до рецепторів людини та викликати зараження. По-друге, хоча мРНК-вакцини містять інструкції для вироблення цілого спайкового білка, клітини розщеплюють більшу його частину на дрібні фрагменти. І на відміну від інфекції, спайковий білок від вакцинації не утворює нові вірусні частинки.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний