НЕПРАВДА: Єгипет, Китай та ще 7 країн закривають посольства в Україні

НЕПРАВДА: Єгипет, Китай та ще 7 країн закривають посольства в Україні

28 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
429

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Єгипет, Китай, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, Туркменістан, Сербія, Таджикистан та Білорусь закликають своїх громадян негайно покинути територію України та закривають посольства.

Однак перелічені країни не закривали свої посольства в Україні. Казахстан евакуював своє посольство 11 жовтня, а Сербія тимчасово закрила його ще 3 березня 2022 року.

Скриншот допису

Унаслідок масованих ракетних ударів рф 10 жовтня 2022 року посольства Арабської Республіки Єгипет , Туркменістану , Китайської Народної Республіки, Киргизької Республіки, Узбекистану, Сербії, Казахстану та Таджикистану закликали своїх громадян за можливості покинути територію України, не нехтувати власною безпекою та сигналами повітряної тривоги, а також утриматися від візитів до України. 

Згодом 11 жовтня речник МЗС Казахстану Айбек Смадіяров оголосив евакуацію працівників посольства з Києва. Смадіяров прокоментував, що питання полягає не в закритті посольства, а в евакуації співробітників. 20 жовтня 2022 року глава МЗС Казахстану Мухтар Тлеуберді повідомив, що Казахстан не повністю евакуюватиме або закриватиме посольство в Україні. За його словами, більшість дипломатів передислоковані до Варшави, а у Києві залишається консул.

13 лютого 2022 року посольство Республіки Сербія звернулося до своїх громадян, які перебувають в Україні, з рекомендаціями переглянути можливість покинути територію України та утриматись від запланованих візитів сюди. 3 березня 2022 року посольство повідомило про тимчасове його закриття в Україні з міркувань безпеки: трьох дипломатів та ще одного співробітника посольства евакуювали

Про те, що з України виїхали всі співробітники посольства Білорусі, стало відомо ще 19 березня. Із тих пір не було повідомлень, що білоруські дипломати поверталися в Україну. 

Речник МЗС України Олег Ніколенко запевнив, що жодне посольство наразі не оголошувало про намір виїхати з України. «Ми постійно підтримуємо зв’язок із іноземними посольствами, які повернулися до України після 24 лютого. Наразі жодна установа — США, Великої Британії, Канади, ЄС та багато інших — не повідомляла про наміри виїхати за межі української території. Всі на місці»,  —  повідомив Олег Ніколенко. 

Скриншот публікації

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний