НЕПРАВДА: ЄС скасовує безвізовий режим з Україною

НЕПРАВДА: ЄС скасовує безвізовий режим з Україною

18 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
451

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що нібито ЄС скасовує безвіз для України. У дописах стверджують, що запровадження спеціального дозволу ETIAS є скасуванням безвізового режиму. І, мовляв, до цього призвели дії Зеленського.

Однак це — неправда. Запровадження ETIAS не є скасуванням безвізу, а Зеленський з цим рішенням не повʼязаний.

ETIAS (European Travel Information and Authorization System, Європейська система авторизації подорожей та інформації про них) — це система довгострокових дозволів про перетин кордону ЄС, що почне діяти лише у 2024 році. Її запроваджують не лише для України, а й для інших країн, що не є членами ЄС: наприклад, для США чи Великої Британії. ETIAS допоможе посилити внутрішню безпеку в ЄС, оскільки дасть можливість перевірити, чи особа, яка хоче отримати дозвіл, не загрожує безпеці, громадському здоровʼю або не є нелегальним мігрантом.

Крім того, ETIAS не означає повернення до складного та довготривалого режиму отримання віз: дозвіл можна отримати онлайн вперше не пізніше ніж за 96 годин до перетину кордону — і він буде діяти три роки

У дописах зазначають, що тепер перетнути кордон з ЄС буде важче — бо наявність ETIAS не гарантує право в’їзду у ЄС. Утім, безвізовий режим також не гарантує, що прикордонна служба дозволить вʼїзд в ЄС. Серед причин, через які вʼїзд в ЄС можуть не дозволити навіть зараз, без дозволу ETIAS, наступні: відсутнє підтвердження необхідності перетинати кордон ЄС, проблеми з документами, порушення термінів перебування в ЄС, порушення законів в європейській країні перебування раніше тощо.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний