НЕПРАВДА: Європейські політики святкують підвищення заробітної плати — відео

НЕПРАВДА: Європейські політики святкують підвищення заробітної плати — відео

29 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
297

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому європейські політики нібито святкують чергове підвищення своїх зарплат до понад 10 тисяч євро на місяць піснями та танцями, у той час як вартість за електроенергію збільшилася на 500%. 

Насправді на відео — виступ музичного гурту Dubioza kolektiv на Світовому форумі за демократію в 2021 році. Світовий форум не є законотворчою організацією і не має прямого впливу на ціни на енергоносії.

Скриншот допису

Ми вирішили знайти відео здописів через Google Images. Серед результатів пошуку ми знайшли відео, яке має назву «‎Dubioza kolektiv – Bella Ciao live at Council of Europe Strasbourg». Раніше його згадували незалежні фактчекери з AFP fact checking

У програмі Світового форуму за демократію в 2021 році згадується виступ боснійського музичного гурту Dubioza kolektiv. Гурт виступив під час закриття форуму. У публікації відео на сторінці Світового форуму у фейсбуці не йдеться про те, що концерт якимось чином пов’язаний із підвищенням заробітних плат політикам ЄС чи зростанням вартості за електроенергію. Члени музичного гурту підтвердили у коментарі для AFP fact checking, що вони виступали перед учасниками Світового форуму за демократію, організованого Радою Європи, у листопаді 2021 року в будівлі Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі. 

Світовий форум за демократію проводиться за підтримки Ради Європи, але не є органом ЄС. Рада Європи є провідною міжнародною організацією із захисту прав людини, в яку входять 46 держав-членів (27 з них — члени ЄС). 

Ціни на електроенергію в Європі почали зростати у вересні 2021 року і ще більше зросли після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Природний газ, який використовують для виробництва електроенергії та тепла, тепер коштує приблизно в 10 разів дорожче, ніж в 2021 році. Однак ні Рада Європи, ні Світовий форум за демократію не мають прямого впливу на ціни на енергоносії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний