НЕПРАВДА: Європейців знов будуть обманювати за допомогою карантинних обмежень

НЕПРАВДА: Європейців знов будуть обманювати за допомогою карантинних обмежень

19 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
974

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

1 липня 2022 року Остап Стахів, український антивакцинатор та конспіролог, укотре заявив про «обдурювання» населення за допомогою пандемії COVID-19. Цього разу він посилається на представника ВООЗ Ганса Клюге, який казав про зростання захворюваності на COVID-19 в Європі влітку 2022 року. Стахів робить із цього висновок, що європейців знову збираються обманювати через введення карантинних обмежень та вакцинацію.

Проте ніякого обману не існує. Вакцинація та карантинні заходи залишаються актуальними, оскільки наприкінці червня – на початку липня 2022 року в Європі зростала захворюваність на COVID-19.

Ганс Клюге, директор Європейського регіонального бюро ВООЗ, справді казав про збільшення випадків COVID-19 у Європі. Наприкінці червня – на початку липня в Європі щодня реєстрували близько 200-500 тисяч нових випадків. Загалом у світі з 22 червня по 6 липня 2022 року захворюваність на COVID-19 зросла на 30%. 

Зростання захворюваності цього літа зумовлена кількома чинниками:

  • зняття карантинних обмежень та проведення масових заходів, під час яких трапляються інфікування;
  • зниження ефективності вакцин, через що населенню рекомендують робити бустерне щеплення; 
  • мутації коронавірусу, які роблять людей вразливішими до захворювання.

Водночас завдяки високому охопленню населення вакцинацією нова хвиля COVID-19 не призведе до різкого збільшення госпіталізації та смертності від захворювання.

Наразі європейські країни мають відносно незначні карантинні обмеження, як-от вимоги щодо наявності COVID-сертифікату чи негативного ПЛР-тесту для в’їзду в деякі країни, вимоги чи рекомендації носити маски у громадських місцях.

Карантинні заходи, вакцинація від COVID-19 — це не «обман населення», а доведений спосіб подолати пандемію та знизити кількість тих, хто постраждає від захворювання. Нагадуємо, що навіть в умовах воєнного стану українці можуть вакцинуватися проти COVID-19. Перелік доступних пунктів щеплення можна знайти за цим посиланням. Також українці, які вимушено виїхали за кордон, можуть отримати вакцину в країнах Європи.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний