НЕПРАВДА: Їжа з високим показником pH знищить COVID-19 | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Їжа з високим показником pH знищить COVID-19

16 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
8833

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюються рекомендації протидії COVID-19 та нібито детальний опис симптомів захворювання.

Пояснюємо, що не так.

Самолікування є небезпечним для здоров’я. Люди, що займаються самолікуванням та приймають засоби, ефективність яких не підтверджена, можуть «запустити» хворобу і звернутися за медичною допомогою надто пізно. Будь-які методи лікування мають бути узгоджені з лікарем. 

По-перше, ні ВООЗ, ні CDC не дають детального опису фаз захворювання. Симптоми COVID-19 у кожного різні. До того ж, інкубаційний період може тривати від 2 до 14 днів, не обов’язково симптоми з’являться на третій день. 

У середньому інкубаційний період для COVID-19 складає 5-6 днів.

Варто не забувати, що більшість інфікованих можуть переносити COVID-19 із легкими симптомами чи безсимптомно.

По-друге, надмірне пиття води не допоможе очистити легені від вірусу. 

Часто пити воду корисно, однак немає ніяких доказів, що це допоможе запобігти інфікуванню респіраторної системи. Ми детально розповідали про це у одному з попередніх матеріалів.

Неправдиву тезу про ефективність вітаміну С у лікуванні нової коронавірусної інфекції уже неодноразово спростовували іноземні незалежні фактчекери. Хоча вітамін С може мати незначний ефект у лікуванні звичайної застуди, доказів того, що він може лікувати COVID-19, немає. Науковці не можуть стверджувати, чи допомагає, чи шкодить вітамін С. Про це ми також писали раніше.

Сонячне світло у помірній кількості необхідне для вироблення вітаміну D та інших корисних речовин. Проте сонячне світло не здатне лікувати коронавірус або запобігати йому. Дослідники припускають, що низький рівень вітаміну D може підвищувати ймовірність зараження COVID-19. Однак, це не означає, що вітамін D запобігає коронавірусу. Нормальний рівень вітаміну D є складовою хорошого імунітету людини.

По-третє, споживання лужної їжі не допоможе знищити коронавірус. Та й рівня pH віруси не мають взагалі. Це коментувала Сара Стенлі, доцент кафедри інфекційних хвороб та вакцинології з Каліфорнійського університету, для матеріалу незалежних фактчекерів з Associated Press.

Крім того, pH перелічених продуктів суттєво відрізняється:

  • Банани — 4.5-5.2 pH, а не 9,9 pH
  • Зелений лимон (лайм)  — 1.8-2.0 pH, а не 9,9 pH
  • Жовтий лимон — 2.2-2.4 pH, а не 8,2 pH
  • Авокадо — 6.27-6.58 pH, а не 15,6 pH
  • Манго — 3.9-4.6 pH, а не pH 8,7
  • Мандарин — 4.0 pH, а не 8,5 pH
  • Ананас — 3.3-5.2 pH, а не 12,7 pH
  • Апельсини — 4.0 pH, а не 9,2 pH

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний