НЕПРАВДА: ЮНЕСКО закликає скасувати свободу слова для боротьби з дезінформацією

НЕПРАВДА: ЮНЕСКО закликає скасувати свободу слова для боротьби з дезінформацією

13 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
461

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Проросійські телеграм-канали заявляють, нібито ЮНЕСКО закликало уряди всього світу відмовитися від свободи слова на користь боротьби з дезінформацією. Як доказ наводять відео з сайту організації.

Це — неправда. ЮНЕСКО закликало не скасовувати свободу слова, а навпаки контролювати поширення дезінформації в соцмережах із дотриманням прав людини.

Скриншот публікації

21-23 лютого 2022 року ЮНЕСКО провело у Парижі конференцію «Інтернет довіри» («Internet for Trust»). Мета програми — розробити інструменти для регулювання цифрових платформ. Генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азуле зазначає, що саме через відсутність регулювання в соціальних мережах все більше поширюються фейки та теорії змов.

ЮНЕСКО працює над рекомендаціями, які зможуть використовувати уряди держав, судові органи, громадянське суспільство, медіа та самі цифрові компанії. Застосування рекомендацій ЮНЕСКО допоможуть захистити користувачів від контенту, що шкодить демократії та правам людини. 

У звіті Генерального секретаря ООН описують три способи, якими дезінформація шкодить людині: вона підриває довіру до наукових фактів, викривляє суспільні дебати та позбавляє їх аргументів, заснованих на неупереджених доказах. Крім того, стає важче знайти якісну інформацію. В організації підкреслюють, що уряди країн та цифрові платформи зобов’язані дотримуватися прав людини та поважати свободу слова.

Зараз у розробці проєкту регуляцій працює понад 50 країн, до яких долучилася й Україна. Конференція від ЮНЕСКО є відповіддю на заклики Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша боротися з поширенням дезінформації та запереченням науково встановлених фактів. Таким чином ЮНЕСКО намагається подолати поширення дезінформації, а не закликає скасувати свободу слова, як про це пишуть у соцмережах. На відео, яке поширюють телеграм-канали, також не закликають скасувати свободу слова, а говорять про інтернет без дезінформації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний