НЕПРАВДА: ЮНІСЕФ без згоди українців збирає їхні персональні дані та передає третім особам

НЕПРАВДА: ЮНІСЕФ без згоди українців збирає їхні персональні дані та передає третім особам

11 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1455

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

3 липня 2022 року блогер Сергій Гула опублікував відео, у якому він застерігає українців не подавати заявки на гуманітарну допомогу від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Він стверджує, нібито організація не запитує дозволу у громадян на обробку персональних даних, а це порушує Закон України «Про захист персональних даних». Також Сергій Гула зазначає, що ЮНІСЕФ не встановлює обмежень щодо передачі зібраних даних третім особам та не надає гарантій безпеки даних.

Однак твердження Сергія Гули не відповідають дійсності. Для подачі заявки на отримання допомоги від ЮНІСЕФ українці мають дати згоду на обробку персональних даних. ЮНІСЕФ має право ділитися цими даними лише з іншими гуманітарними організаціями, Міністерством соціального захисту України та банками для здійснення виплат за програмою.

Сергій Гула — український адвокат, який ще до пандемії COVID-19 поширював фейки та маніпуляції про вакцинацію. Із 2020 року на своїх YouTube-каналах регулярно поширює фейки про COVID-19 та вакцинацію проти нього. VoxCheck неодноразово спростовував його твердження про грип та коронавірус, «небезпечність» вакцин, побічні ефекти вакцинації тощо. Детальніше про Сергія Гулу та інших українських антивакцинаторів можна прочитати в нашій статті про інфодемію.

Програма грошової допомоги від ЮНІСЕФ «Спільно» — це додаткова підтримка під час війни для багатодітних українських сімей (3 дитини або більше до 18 років) або родин, де є принаймні одна дитина з інвалідністю до 18 років. Для отримання грошової допомоги у рамках цієї програми дійсно треба вказати персональні дані членів родини, на яких буде виділена допомога. Ця інформація необхідна, щоб перевірити відповідність критеріям програми. 

Отримана персональна інформація зберігатиметься в ЮНІСЕФ не довше 5 років від моменту її останнього використання. В описі програми на сайті можна знайти інформацію про деталі реєстрації, а саме про необхідність надання згоди на обробку персональних даних для подачі заявки на отримання допомоги.

Опис умов програми ЮНІСЕФ

Крім цього, організація зобов’язується ділитися персональними даними лише з іншими гуманітарними організаціями, Міністерством соціального захисту України (для уникнення дублювання інформації про родину, яка потребує допомоги) та банками, через які здійснюються виплати в рамках програми.

Щодо персональних даних, ЮНІСЕФ запевняє, що вся інформація зберігається на добре захищеному сервері, максимальна безпека досягається завдяки використанню якісних методів шифрування.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний