НЕПРАВДА: З 27 по 30 листопада можна подати заявку на фінансову допомогу від ООН, щоб підготуватися до зими

НЕПРАВДА: З 27 по 30 листопада можна подати заявку на фінансову допомогу від ООН, щоб підготуватися до зими

29 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
9541

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Організація Обʼєднаних Націй виділила великий бюджет на виплати українцям до зимового сезону. Із 27 по 30 листопада кожен громадянин начебто зможе подати заявку на фінансову допомогу від ООН. Щоб дізнатися більше інформації про допомогу, у дописах пропонують перейти на телеграм-канали. Також на зображенні є логотип державної програми «єПідтримка». 

Однак це — оманлива схема для збільшення кількості підписників телеграм-каналів. Подати заявку на виплати від ООН зараз не можна.

Скриншот публікації

Прийом заявок на отримання допомоги від міжнародних організацій здійснюється через програму «єПідтримка» або у визначених банках. Зараз немає можливості подати заявку на отримання будь-якої допомоги,  перший етап прийому заявок завершений.

Скриншот повідомлення

В ООН моніторять ситуацію в Україні та зазначають, що підтримують організації та владу міст, які готуються до зими. Однак повідомлень про фінансову допомогу для підготовки до зимового сезону, заявки на яку можна подати лише протягом чотирьох вказаних днів, не було.

Автори дописів дають посилання на телеграм-канал, де начебто є детальніша інформація. Проте посилання веде на закритий канал, отримати доступ до якого можна тільки за запитом. Так автори дописів збільшують кількість підписників телеграм-каналів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний