НЕПРАВДА: За 72 години в США загинуло 45 тисяч вакцинованих

НЕПРАВДА: За 72 години в США загинуло 45 тисяч вакцинованих

30 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
726

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео Олена Фаіст розповсюджує хибну інформацію про те, що: 

  • Гавайський юрист подав до суду на американський уряд, тому що в США за 72 години померло 45 тисяч вакцинованих. 
  • В американських штатах, де дозволено носіння зброї, нижче рівень злочинності та відсутнє обов’язкове носіння маски. Отже, для ефективного супротиву карантинним обмеженням українцям необхідно озброюватися.
  • Сьогодні в світі впроваджують ідеї трансгуманізму — нового марксизму, який передбачає скасування приватної власності, встановлення тотального контролю над населенням та всеосяжну цифровізацію.
  • Нещодавно літаки розпилювали над Україною отруйні речовини, які спричиняють COVID-19.

Однак ці тези не відповідають дійсності.

Олена Фаіст – керівниця черкаського осередку «СТОП Фейк Пандемія». Організація заперечує існування пандемії COVID-19 і виступає проти карантинних обмежень, носіння масок та вакцинації. Про цей рух та інших ковід-дисидентів ми згадували у статті, присвяченій річниці інфодемії.

Смертність вакцинованих у США

Цей фейк вже спростовували незалежні іноземні фактчекери з USA Today та PolitiFact.

19 липня 2021 року Томас Ренц, американський адвокат, від імені America’s Frontline Doctors, антивакцинаторської організації, подав позов проти Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб США. У позові стверджували, що VAERS, система повідомлень про несприятливі події після вакцинації у США, некоректно відображає кількість постраждалих від щеплень проти COVID-19 та занижує кількість смертей щонайменше у 5 разів. За словами позивачів, серед яких і Томас Ренц, станом на 9 липня 2021 року, VAERS зареєструвала 9 048 смертей після щеплень. Отже, справжня кількість смертей становить 45 тисяч. Про період у 72 години в документі не йшлося.

По-перше, у цьому фейку використали неправильні дані з системи VAERS. Станом на 12 липня до системи надійшло 6 079 повідомлень (0,0018% від усіх використаних доз вакцини) про смерть пацієнтів після щеплення. А ось станом на 27 вересня ця кількість зросла до 8 164 повідомлень (0,0021%). Щодо заниження реальних цифр у 5 разів чи більше, це безпідставне твердження.

По-друге, як ми вже неодноразово писали, VAERS та інші подібні системи свідчать лише про часовий зв’язок між проблемою зі здоров’ям та щепленням. Повідомлення про побічну дію або смерть необов’язково означає, що вакцина була причиною цих явищ. Центри профілактики та контролю захворювань США не встановили прямого зв’язку між смертями та щепленням проти COVID-19. Утім, між вакциною Janssen (Johnson & Johnson) та виникненням синдрому тромбозу з тромбоцитопенією потенційно може бути причинно-наслідковий зв’язок — від цього синдрому, який виник після щеплення, у США померли 3 людини. 

Дозвіл на зброю в США

За даними USA Today за 2020 рік, з одного боку, такі штати як  Вермонт, Нью-Гемпшир та Мен, де дозволено вільне володіння зброєю, займали 48, 49 та 50 місця за кількістю злочинів із п’ятдесяти штатів, тобто це були показники найнижчої злочинності. Однак, з іншого боку, у першій п’ятірці знаходилися штати Аляска, Нью-Мексіко, Теннессі, Невада, Арканзас, де також дозволено володіння зброєю. Схожу статистику демонструє і сайт World Population Review, де вищезазначені штати мають приблизно такі ж дані за 2021. Тому немає підстав стверджувати, що вільне носіння зброї призводить до низького рівня злочинності.

Щодо носіння масок, ця вимога залежить від епідемічної ситуації та показників вакцинації населення штату, а не від регулювання зброї. Усі штати впродовж пандемії впроваджували певні вимоги або рекомендації (в залежності від випадку) стосовно носіння масок та карантинних заходів. 

Трансгуманізм

Трансгуманізм — це рух, який відстоює використання новітніх технологій для того, щоб позбавити людину страждань, старіння і навіть смерті. Прихильники течії вважають, що технології, як-от імпланти або генна інженерія, дозволять суттєво покращити життя людини та допомогти їй вийти за обмеження власної природи. Трансгуманізм прямо не пов’язаний з марксистськими ідеями і не охоплює питання приватної власності чи тоталітаризму в суспільстві. Безпідставно стверджувати, що наразі в усьому світі реалізують ідеї трансгуманізму. Дійсно, технології, використання яких відстоюють трансгуманісти розвиваються, однак поки зарано казати про їхнє масове впровадження в повсякденне життя.

Нагадуємо, ми вже перевіряли твердження про літаки, які нібито скидають над Україною отруйні речовини. Насправді хімтрейли або хімтраси — це теорія змови без жодних підтверджень.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний