НЕПРАВДА: За час війни ЗСУ втратили сотні тисяч бійців — Сергій Кривонос

НЕПРАВДА: За час війни ЗСУ втратили сотні тисяч бійців — Сергій Кривонос

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
458

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Низка російських ЗМІ поширили інформацію, нібито генерал-майор у запасі Сергій Кривонос розповів, що у війні з росією ЗСУ втратили сотні тисяч бійців. 

Однак це неправда, оскільки насправді Кривонос не вказує, що сотні тисяч — це втрати ЗСУ. Натомість він називає загальну кількість жертв російської агресії.  Хоча й не уточнює, йдеться про втрати лише серед цивільних чи цивільних та військових.

У інтерв’ю 1 вересня Сергій Кривонос, посилаючись на дані Іллічівського моргу, які оприлюднив президент Маріупольського телебачення Микола Осиченко, сказав, що тільки у Маріуполі від дій російських окупантів загинули 87 тисяч людей. При цьому Осиченко не уточнював, чи зараховують до цих даних втрати серед українських військових.

Далі Кривонос говорить зокрема про втрати в Маріуполі: «Те, що ми вистояли в лютому, березні та квітні, — саме не тому, що влада щось робила, а тому, що народ самоорганізувався і робив, не чекаючи ніяких команд. І це якраз наше велике досягнення, і це наше право тоді казати владі: “А чому ж ви нічого не робили, чому ж десятки, а вже ми розуміємо, що сотні тисяч загиблих, за що вони загинули? Чому вони загинули, що ви зробили, щоб зберегти їхнє життя і нашу незалежність?” Бо насправді проблема полягає в тому, що розповідь, що це не на часі — це якраз намагання змилити пам`ять, стерти історію. А як можна стерти кров невинно загиблих, котрі вже рахуються сотнями тисяч?»

Невідомо, чи мав на увазі спікер під «сотнями тисяч загиблих» лише цивільних чи і цивільних, і військових. В інтерв’ю Кривонос не згадував окремо втрати ЗСУ. 

3 вересня перший заступник очільника МВС Євгеній Єнін повідомив, що внаслідок російських обстрілів загинули понад 7 тисяч мирних жителів, а 5,5 тисяч отримали поранення. У серпні радник голови Офісу президента Михайло Подоляк розповів, що за статистикою рф у 73 рази частіше обстрілює цивільні об’єкти, ніж військові. 

22 серпня головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що в ході повномасштабної війни загинули близько 9 тисяч українських військових.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний