НЕПРАВДА: За даними рейтингових агентств, рейтинг Зеленського падає

НЕПРАВДА: За даними рейтингових агентств, рейтинг Зеленського падає

27 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
1150

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито аналітичні та рейтингові центри зафіксували негативну динаміку в рейтингу Зеленського, рівень підтримки населення падає. Через це Захід посилює тиск на оточення президента, готуючи «лавку запасних» для цієї ролі. 

Утім, це — неправда. Насправді українці більше довіряють Президенту України. Крім цього, твердження про те, що Захід може формувати політичне керівництво України, безпідставне. 

За результатами соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва разом із соціологічною службою Центру Разумкова з 5 по 12 серпня 2022 року, на питання про довіру до президента відповіло 79% респондентів. Загалом баланс довіри склав 71%. За методологією баланс довіри — це різниця між часткою тих, хто довіряє, і тих, хто не довіряє. Натомість у минулорічному серпневому опитуванні президенту довіряло лише 36% респондентів, а баланс довіри був негативним та складав -21%. За рік рівень довіри до Президента України виріс на 92%. 

Зростання довіри до президента фіксує і соціологічна група «Рейтинг». Станом на жовтень 2022 року рівень задоволеності Зеленським складає 84%. Це найвищий показник за всі роки його президентства: найвищий раніше зафіксований рівень задоволеності президентом у липні 2019 року сягав 65%. 

Українські органи влади самостійно відповідають за внутрішню та зовнішню політику. Усі рішення про управління державою ухвалюють внутрішні учасники політичного процесу. Західні партнери, зокрема США, можуть пропонувати свою підтримку, та лише президент чи інші уповноважені особи вирішують, приймати чи відхилити їхню пропозицію. І тим більше західні держави не можуть ніяким чином брати участь чи керувати виборчим процесом за межами власних країн. Заяви про нібито тиск Заходу на внутрішні політичні процеси в Україні є частиною наративу кремля про контроль та використання України Заходом у власних інтересах. Більше про наративи російської пропаганди та їх спростування — у базі російської пропаганди «Propaganda Diary».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний