НЕПРАВДА: Захід скоротить допомогу Україні через безперспективність підтримки Києва — The Telegraph

НЕПРАВДА: Захід скоротить допомогу Україні через безперспективність підтримки Києва — The Telegraph

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
326

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 5 липня 2022 року в мережі поширюють інформацію, нібито в статті, яка була опублікована в The Telegraph зазначено, що західні країни скоротять допомогу Україні через безперспективність підтримки Києва. Стверджують, що кореспондент The Telegraph Рональд Оліфант пише про те, що Україна має переламати ситуацію на фронті до осені 2022 року, інакше країни Заходу почнуть скорочувати свою підтримку Україні.  

Проте це — неправда. У статті The Telegraph зазначено, що провідні західні країни вважають, що Україна може виграти війну, і будуть робити все можливе, аби допомогти їй у цьому. Про скорочення підтримки у статті не йдеться.

Скриншот  публікації

5 липня 2022 року в The Telegraph опублікували статтю Роланда Оліфанта «Україні потрібна перемога до осені, щоб розвіяти сумніви західних скептиків». У підзаголовку йдеться: «У Володимира Зеленського мало часу, щоб заручитися підтримкою, і дехто вважає, що боротьба його країни проти росії марна».

У статті Оліфант заявив, що окупація росією Луганської області була дорогою, кривавою і повільною та не дала рф майже ніякої стратегічної переваги, а масштабна битва по оточенню Донбасу зазнала невдачі. При цьому він зазначив, що «росіяни все ще наступають, а українці все ще відступають».

У статті йдеться, що в західних столицях, особливо у Вашингтоні, Берліні та Парижі, є багато впливових людей, які вважають, що західна підтримка України є марною. При цьому автор вважає, що перемога України в контрнаступі розглядатиметься як підтвердження політики, яку відстоюють Велика Британія, Польща і США: Україна має виграти війну, а Захід має зробити все можливе, щоб допомогти їй у цьому. 

Крім того, Оліфант пише, що «поки українська армія не почне оточувати росіян, самопроголошені реалісти почуватимуться виправданими — і їхні заклики до припинення вогню та врегулювання на користь москви матимуть вплив на уряди. Тож Україні потрібна перемога — і в короткий термін»

Отже, у статті The Telegraph не йдеться про те, що Захід скоротить підтримку, автор лише зазначає, що є впливові люди, які вважають підтримку недоцільною. 

Роланд Оліфант вважає, що якщо Захід продовжуватиме допомагати, перемога України у довгостроковій перспективі майже неминуча, бо росія не може перевершити за продуктивністю західні економіки.

У публікаціях російських ЗМІ згадують цитату Оліфанта про те, що через брак добровольців ставиться під сумнів ефективність постачання західної зброї, яка лише трохи стримує просування російської армії. Однак у статті цього немає. Насправді Оліфант зазначив, що багато добровольців-українців, зокрема нерегулярні формування територіальних громад, розкидані по Донбасу, аби стримувати російський наступ. 

Спотворення статті The Telegraph російськими ЗМІ відповідає кремлівському наративу, що Заходу, щоб уникнути глобальної кризи, необхідно припинити підтримувати Київ.

При цьому 27 червня 2022 року, незадовго до публікації, в Німеччині  відбувся саміт G7, на якому лідери семи провідних демократичних держав світу пообіцяли підтримувати Україну в її боротьбі з російською агресією стільки, скільки потрібно. «Ми продовжимо надавати фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку і стояти пліч-о-пліч з Україною стільки, скільки потрібно», йдеться у заяві лідерів США, Німеччини, Японії, Британії, Франції, Італії та Канади.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний