НЕПРАВДА: Захід вимагає від України припинити видобуток вугілля | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Захід вимагає від України припинити видобуток вугілля

10 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
771

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

На низці інформаційних сайтів з’явилась інформація про те, що Захід нібито вимагає від України припинити видобуток вугілля. 

Проте, це не так. Пояснюємо, як насправді.

Міністерство енергетики України планує реформувати вугільну галузь. Однак, зміни будуть тривалими, а не за один-два роки. Про це зазначала в.о. міністра енергетики Ольга Буславець: «У нас немає планів за один-два роки все закрити і розпустити людей. Все буде відбуватися таким чином, щоб врахувати всі потреби людей, які живуть у вугільних регіонах.»

Для успішної реформи Міністерство енергетики підготувало пропозиції для пілотних проєктів трансформації вугільних шахт. Проте, для цього потрібні кошти. Тому до реалізації пілотних проєктів планують залучати міжнародних партнерів. 

На сторінці міністерства зазначається, що «міністр економіки та енергетики ФРН запропонував створити мультифонд, в який Німеччина готова вкласти перший внесок в сумі 20 млн євро і закликає до участі інші держави. Від Великобританії поступила пропозиція долучитись до Безвугільного альянсу, який дасть можливість залучити фінансовий ресурс до реформування вугільної галузі.»

Це не означає, що Захід вимагає припинити видобуток вугілля

Безвугільний альянс заснували у 2017 році для поступової відмови від видобування вугілля до 2030 року в країнах ЄС та Організації економічного співробітництва та розвитку і до 2050 року в усьому світі (це стосуватиметься й України).

А нещодавно оприлюднену концепцію реформування вугільної галузі можна подивитися тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний