НЕПРАВДА: Захворюваність на COVID-19 нижча там, де не вводять ніяких карантинних обмежень | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Захворюваність на COVID-19 нижча там, де не вводять ніяких карантинних обмежень

17 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
694

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео Сергій Гула розповідає про те, що нібито в одному із штатів США — Південна Дакота, де не вводили жодних карантинних обмежень, захворюваність на COVID-19 нижча, ніж в середньому по країні. На основі цього Гула робить висновки, що захворюваність нижча там, де не вводять карантинних обмежень. 

Пояснюємо, що не так.

Нагадуємо, що карантинні обмеження — це ефективний захід у боротьбі з COVID-19.

Автор відео посилається на промову губернаторки Південної Дакоти Крісті Ноем від 26 лютого, а також на свої розрахунки. Однак, він маніпулює даними та наводить неправильні обчислення.

Зауважимо, що невизнання Крісті Ноем своїх управлінських помилок щодо невпровадження тих чи інших обмежувальних заходів не означає, що такі дії були ефективними у стримуванні поширення коронавірусу в штаті.

Наразі Південна Дакота має показники захворюваності на COVID-19 співмірні з показниками густонаселених та урбанізованих територій США. Проте Південна Дакота — це штат з порівняно низькою щільністю населення та переважанням сільського населення. 

Щільність населення — це кількість людей, які проживають на 1 квадратний метр.

Так, станом на 8 березня показник захворюваності на 100 тис. осіб за останні 7 днів у середньому по США становив 144, у той час як у Південній Дакоті цей показник дорівнював 127. Для порівняння, у федеральному окрузі Колумбія — території з найвищою щільністю населення в США, що в 70 разів вища, ніж у Південній Дакоті — показник захворюваності на 100 тис. осіб за останні 7 днів також становив 127. У той час як у штатах з щільністю населення близькою до Південної Дакоти, Мічиган та Нью-Гемпшир, відповідні показники становили 110 та 108. 

Автор наводить неправильні дані щодо чисельності населення. Загальна чисельність населення США складає 328 млн осіб, а не 250 млн осіб, а населення Південної Дакоти складає майже 900 тис. осіб, а не 700 тис. осіб. 

Пік захворюваності у Південній Дакоті був у листопаді 2020 року. У середньому фіксували по 1149 випадків за добу, а максимальна кількість нових випадків за добу у листопаді становила 2138 випадків.  Збільшення випадків захворювання пов’язували з серпневим мотопробігом Sturgis Motorcycle Rally, у якому взяли участь близько 460 тис. осіб з усієї країни і проведення якого всіляко підтримувала губернаторка Крісті Ноем. Тож цілком логічно, що відсутність у Південній Дакоті жодних обмежувальних заходів під час проведення такої масштабної події, призвела до значного поширення коронавірусу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний