Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У соцмережах поширюють інформацію про ринок землі в Україні – мовляв, його запровадження є злочином, передбаченим Кримінальним кодексом України.
Однак така інформація – неправдива. Цей Закон не суперечить Кримінальному кодексу України.
По-перше, у законі йдеться про обіг тільки сільськогосподарських земель в Україні. Норми оренди чи набуття власності на інші землі – незмінні.
По-друге, автори посилаються на три норми ККУ – частину 5 статті 191 про розтрату і заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, частину 2 статті 364 про зловживання владою з тяжкими наслідками та на частину 3 статті 109 про повалення конституційного ладу.
Утім, за законом землею не заволодівають неправомірно – він лише дає право власнику паю розпоряджатися своєю ділянкою. Він може продати її, якщо забажає, або ж лишити собі. Крім того, ухвалення такої норми не було зловживанням владою – за ухвалення такої норми проголосували в межах своїх повноважень 259 народних депутатів. Крім того, своїм рішенням вони не порушують права власників землі, бо – знову ж таки – продаж землі є правом, а не обов’язком.
Твердження щодо повалення конституційного ладу законом про обіг сільгоспземель є безпідставним. Така норма не відбирає у людей право приватної власності, записане у статті 41 Конституції України, а розширює його – адже дає можливість своєю приватною власністю повноцінно розпоряджатися.
Детальніше про поширені фейки на цю тему читайте у матеріалі «Роздерибанять країну між олігархами й агрохолдингами» й інші маніпуляції про відкриття ринку землі.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний