Beta

НЕПРАВДА: Закон у Данії зобов’язує землевласників засаджувати 5% землі квітами для бджіл

21 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
5

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про закон у Данії. Він нібито зобов’язує великих землевласників засаджувати 5% своєї території трояндами та іншими квітами для бджіл.

Скриншот допису, що поширюють у Facebook

Утім, це неправда. Такого закону в Данії не існує.

Цей фейк уже спростували незалежні іноземні фактчекери з 20 minutes та AFP Fact Check.

Так, фактчекери з 20 minutes взяли коментар у Міністерства навколишнього середовища та продовольства Данії. Представники міністерства повідомили: “Це справа вибору, а не вимога закону”. Представник Федерації фермерів у Данії теж це підтвердив у коментарі для AFP Fact Check: “В Данії не існує закону, який зобов’язує фермерів виділяти 5% землі, щоб висаджувати квіти для біорізноманіття та бджіл”.

Однак фермери всіх країн-членів Європейського Союзу (Данія — член ЄС) можуть отримати фінансову підтримку, якщо будуть сприяти сталому розвитку територій. Для отримання “прямого зеленого платежу” (direct green payment) фермеру необхідно виконати три умови:

  • забезпечити диверсифікацію сільськогосподарських культур: більша різноманітність сільськогосподарських культур робить ґрунт та екосистеми більш стійкими. Фермери, що володіють орною землею більше за 10 га, мають вирощувати принаймні 2 культури. Якщо площа ділянка перевищує 30 га, тоді необхідно вирощувати принаймні 3 культури. 
  • підтримувати постійні пасовища, бо вони підтримують поглинання вуглецю та захищають біорізноманіття.
  • виділити 5% орної землі на площі, корисні для біорізноманіття: наприклад, висаджування дерев, кущів, живоплотів, квітів та ін. Ця умова діє для фермерів, які володіють орною землею площею більше за 15 га.

Умови є обов’язковими для фермерів, що подаються на отримання субсидій у рамках Спільної сільськогосподарської політики (один із напрямів діяльності ЄС). Якщо фермери не виконують ці умови, вони отримують менше державної підтримки. Також країни-члени ЄС можуть накладати адміністративні штрафи за невиконання вказаних умов. Водночас схема отримання державної підтримки залишається гнучкою:

якщо фермер не може виконати одну з умов, йому можуть запропонувати виконати альтернативну умову за іншою програмою.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний