НЕПРАВДА: Закриття Фонду соціального страхування спричинить зупинення виплат

НЕПРАВДА: Закриття Фонду соціального страхування спричинить зупинення виплат

30 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
464

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що припинення діяльності Фонду соціального страхування (ФССУ) спричинить зупинення виплати пенсій і знищення соціальної медицини в Україні. 

Однак після закриття Фонду соціального страхування нарахування соцвиплат відбуватиметься через Пенсійний фонд

Скриншот допису

21 жовтня 2022 року Зеленський підписав закон «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», який передбачає ліквідацію з 1 січня 2023 року ФССУ та передачу його функцій Пенсійному фонду. Соціальні страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання відбуватимуться через Пенсійний фонд

За словами Дениса Шмигаля, ФССУ приєднають до Пенсійного фонду України для того, аби зробити механізм соціальної підтримки більш дієвим та ефективним, це також скоротить зайві витрати держави. Автори законопроєкту у пояснювальній записці стверджують, що ліквідація Фонду соцстрахування зекономить державі до 2-3 млрд грн на рік.

Виконавча дирекція ФССУ продовжить виконувати функції та завдання, передбачені загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, до завершення приєднання ФССУ до Пенсійного фонду. 

У публікації також стверджують, що пенсії виплачує ФССУ, однак згідно з законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», цим займається Пенсійний фонд.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний