НЕПРАВДА: Заступниця Міністра оборони України заявила про різке падіння боєздатності ЗСУ

НЕПРАВДА: Заступниця Міністра оборони України заявила про різке падіння боєздатності ЗСУ

15 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
1661

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ заявляють, що Ганна Маляр, заступниця Міністра оборони України, заявила про різке падіння боєздатності ЗСУ. Зниження боєздатності вона начебто пояснила тим, що переважна частина української армії — це мобілізовані: «Ми як морально доросле суспільство маємо розуміти, що донедавна цивільні люди проходять надзвичайно складне як моральне, так і фізичне випробування військовими реаліями».

Однак це — неправда. Слова про цивільних людей справді належать Ганні Маляр, але вона не казала про зниження боєздатності ЗСУ.  

8 січня Ганна Маляр у своєму телеграм-каналі написала про складну ситуацію в Соледарі в Донецькій області, який штурмують російські військові. Водночас вона не казала про зниження боєздатності ЗСУ та не звинувачувала мобілізованих. Крім того, посадовиця зазначила, що на деяких ділянках на Донеччині українським військовим вдається просуватися вперед.

Допис Ганни Маляр

У дописі від 9 січня Маляр знову писала про бої в Соледарі, але теж не згадувала «падіння ефективності» ЗСУ. 

Більшість української армії складається з мобілізованих ще з перших місяців повномасштабного вторгнення: якщо до 24 лютого 2022 року чисельність ЗСУ становила 250 тисяч, то вже в травні вона сягнула 700 тисяч. Відтоді українська армія і  відступала (наприклад, із Сєвєродонецька та Лисичанська), і здобувала перемоги (деокупація Харківської області, звільнення Херсона тощо). Тож боєздатність збройних сил не можна оцінювати лише на основі кількості мобілізованих в армії. Військово-політичне керівництво України постійно наголошує, що у ЗСУ набрали достатньо людей, але для переваги над росією потрібно більше західного озброєння.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний