НЕПРАВДА: Зеленський заборонив зйомку фільмів про Лесю Українку, Олену Телігу і Квітку Цісик | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Зеленський заборонив зйомку фільмів про Лесю Українку, Олену Телігу і Квітку Цісик

24 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1844

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що Володимир Зеленський заборонив зйомку фільмів про Лесю Українку, Олену Телігу та Квітку Цісик. 

Проте, Володимир Зеленський не забороняв зйомок згаданих фільмів. Пояснюємо ситуацію.

6 жовтня 2020 року Рада з державної підтримки кінематографії оприлюднила результати Чотирнадцятого конкурсного відбору кінопроєктів, які отримають державне фінансування. Результати викликали хвилю обурення з боку кіноспільноти, оскільки фільм про Лесю Українку «Леся», байопік «Олена Теліга. Неймовірна», автобіографічна картина про Квітку Цісик «Квітка» державного фінансування не отримали. У попередньому етапі відбору ці фільми мали високу оцінку, а подекуди й вищу оцінку експертів, ніж фільми, які отримали державне фінансування. Однак, відсутність державного фінансування не свідчить про заборону зйомок перелічених фільмів.

Раду з державної підтримки кінематографії обирають на конкурсній основі, яку забезпечує Мінкультури. Чинний склад Ради з державної підтримки кінематографії затверджено 6 березня 2019 року – ще до обрання Володимира Зеленського президентом.

Застереження

Авторы не работают, не консультируют, не владеют акциями и не получают финансирования от компании или организации, которая бы имела пользу от этой статьи, а также никоим образом с ними не связаны