НЕПРАВДА: Зеленського не пустили до журналістів у Брюсселі, а прем’єр-міністерка Італії назвала його візит недоречним

НЕПРАВДА: Зеленського не пустили до журналістів у Брюсселі, а прем’єр-міністерка Італії назвала його візит недоречним

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
1520

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських медіа поширили інформацію, начебто італійська прем’єр-міністерка Джорджа Мелоні назвала візит Володимира Зеленського до Брюсселя 9 лютого 2023 року недоречним, оскільки країни ЄС мають бути єдині. Крім того, у ЗМІ стверджують, що Зеленському не дозволили виступити перед пресою, зокрема через те, що він виглядав як наркозалежний.

Однак це — неправда. Зеленський брав участь у пресконференції в Брюсселі, а коментар прем’єр-міністерски Італії стосувався візиту президента в Париж, а не Брюссель.

По-перше, 9 лютого після засідання Європейської Ради Володимир Зеленський, президента Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн та президент Європейської ради Шарль Мішель провели пресконференцію, журналісти мали змогу поставити питання українському президенту. До цього Зеленський також виступив зі зверненням до учасників засідання Європейської ради.

По-друге, коментар італійської прем’єр-міністерки Джорджи Мелоні стосувався візиту Зеленського в Париж 8 лютого. І критикувала вона не українського президента, а Францію та Німеччину, які вирішили організувати з ним зустріч окремо від решти європейських країн. «Відверто кажучи, мені здалося, що вчорашнє запрошення Зеленського було більш недоречним. Я вважаю, що наша сила в цьому питанні — спільнота і єдність, і я розумію внутрішньополітичні питання. Але бувають випадки, коли превалювання внутрішньої громадської думки відбувається за рахунок спільної справи, і це, як мені здається, був одним із таких випадків», — сказала Мелоні 9 лютого. 

Анонімне джерело, близьке до італійської прем’єр-міністерки, повідомило виданню Le Monde, що зустріч французького та німецького лідерів із Зеленським за кілька годин до засідання Європейської ради послаблює європейську солідарність, зокрема європейську підтримку України.

Раніше VoxCheck неодноразово спростовував російські фейки про «наркозалежність» Зеленського. Насправді немає жодних підтверджень, що президент вживає заборонені речовини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний