НЕПРАВДА: Зеленський передав 17 млн гектарів українського чорнозему американським корпораціям

НЕПРАВДА: Зеленський передав 17 млн гектарів українського чорнозему американським корпораціям

29 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
517

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти поширюють інформацію, нібито Президент України Володимир Зеленський передав 17 млн гектарів українського чорнозему у приватне володіння декільком американським корпораціям.

Це — неправда. Іноземні компанії не можуть купувати землі сільськогосподарського призначення в Україні. Всього з  моменту скасування мораторію в Україні відчужено понад 700 тисяч гектарів землі.

Скриншот допису

За допомогою пошуку за ключовими словами нам вдалося зʼясувати, що на відео у пості пропагандистів — депутат Бундестагу Роберт Фарле. З 1968 по 1992 рік він був членом Німецької комуністичної партії в ФРН. У 2015 році вступив до націоналістичної проросійської партії «Альтернатива для Німеччини», проте вийшов із неї у 2023 з тієї причини, що ця партія, за його словами, проводить відкрито ворожу політику щодо росії. Фарле підтримував росію після початку нею повномасштабного вторгнення в Україну, виступав проти приєднання Фінляндії, Швеції до НАТО та підтримував зняття антиросійських санкцій. Також політик поширював теорії змови щодо COVID-19 та заявляв, що карантинні обмеження начебто запроваджують для фальсифікації виборів.

1 липня 2021 року Верховна Рада України скасувала мораторій на продаж сільськогосподарської землі. Відкрився ринок землі, з того моменту можна було вільно купувати, продавати або заповідати земельні ділянки аграрного призначення. Спершу купувати землю могли тільки фізичні особи, громадяни України, і не більше 100 гектарів у одні руки. З 1 січня 2024 року розпочався другий етап реформи, і відтоді право власності на землю можуть набувати юридичні особи, зареєстровані в Україні. Також збільшено ліміт продажу — до 10 тисяч гектарів.

Іноземці можуть купувати землю лише несільськогосподарського призначення, якщо на цих ділянках розташована нерухомість, що належать їм на праві приватної власності. Якщо ж вони отримали аграрну землю як спадщину, то така земля підлягає відчуженню протягом року. Це ж стосується іноземних компаній — вони можуть набувати право власності на землю лише несільськогосподарського призначення, а аграрна ділянка, отримана у спадок, підлягає відчуженню.

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру проводить моніторинг земельних відносин, починаючи від старту земельної реформи. З 1 липня 2021 року було відчужено понад 320 тисяч земельних ділянок загальною площею понад 706 тисяч гектарів. Інформація про вартість земельних ділянок, в яких регіонах вони розташовані та інші деталі також доступні на сайті. Тобто теза пропагандистів про 17 млн гектарів, переданих у приватну власність, не відповідає дійсності.

Крім цього, згаданої Фарле компанії Monsanto не існує з 2018 року, оскільки її поглинула компанія Bayer. А Президент України не має повноважень розпоряджатися українською землею.

Раніше ми вже спростовували фейки російської пропаганди, нібито іноземні компанії скупили 40% землі сільськогосподарського призначення України, а Ізраїль виділив 84 мільярди доларів для скуповування української землі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний