НЕПРАВДА: Зеленський подарував США прапор України з нацистською символікою

НЕПРАВДА: Зеленський подарував США прапор України з нацистською символікою

30 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
1055

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Володимир Зеленський передав Конгресу США прапор України з нацистською символікою — рунами націонал-соціалістичної організації СС. Стверджують, що у відповідь Зеленський отримав прапор США, який зазвичай вручають дружинам загиблих американських військових.

Насправді на прапорі України написано «46 ДШВ», що є скороченням від 46-ої окремої аеромобільної бригади. Прапор США урочисто загортають у трикутник не тільки під час похорон, а й на свята. 

Скриншот допису

На прапорі України написано «46 ДШВ» — це скорочення від назви 46-ої окремої аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ.

22 грудня Володимир Зеленський під час виступу у Конгресі США передав членам Палати представників та сенаторам бойовий прапор із Бахмуту як вияв вдячності за допомогу. У своїй промові Зеленський зазначив, що військові у Бахмуті подарували йому прапор України та попросили принести його до Конгресу. 

На прапорі справа можна помітити підпис «46 ДШВ», що є скороченням від 46-ої окремої аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ. На фейсбук-сторінці бригади є допис, в якому йдеться про те, що підпис на прапорі залишив командир однієї з аеромобільних рот 46 окремої аеромобільної бригади з позивним «Бумер». Військові залишили підписи на прапорі після отримання бойових нагород під час візиту Зеленського до Бахмуту 20 грудня. 

Зліва: фото бойового прапора України з Бахмуту; справа: напис «46 ДШВ» на прапорі

Прапор США урочисто загортають у трикутник не тільки під час похорон, а й на свята

Після того, як Зеленський вручив прапор України Конгресу, спікерка Палати представників Ненсі Пелосі подарувала Зеленському прапор США. Прапор символічно зігнутий у трикутник за принципом 13 складань та розміщений у спеціальний ящик. Символічне складання прапора США є частиною церемоній урочистих подій, наприклад, на День прапору, День пам’яті, День незалежності, День ветеранів тощо. 

Традицію 13 складань також здійснюють і під час військових похорон. Похоронний прапор зазвичай передають найближчим родичам, однак його також можуть передати другу загиблого військового. Отже, твердження про те, що складений у трикутник прапор США вручають лише дружинам загиблих військових, є неправильним. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний