НЕПРАВДА: Зеленський та інші політики розбагатіли на мільярди доларів у 2022 році — Forbes

НЕПРАВДА: Зеленський та інші політики розбагатіли на мільярди доларів у 2022 році — Forbes

15 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
6473

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито рейтинг найбагатших українців, опублікований Forbes. Серед політиків, які потрапили до рейтингу, — Володимир Зеленський, Олексій Резніков, Дмитро Кулеба, Володимир Кличко та Михайло Подоляк. Статті про найбагатших українців ілюструють інфографікою від BBC на основі даних Forbes.

Однак це — неправда. У рейтингу Forbes серед топ-20 найбагатших українців немає жодного зі згаданих політиків, а BBC не публікували таку інфографіку.

Зображення, яке поширюють у мережі

Forbes Україна опублікували рейтинг 20 найбагатших українців у 2022 році. У цьому переліку немає жодного зі згаданих політиків. Переважно серед найбагатших людей були підприємці. У рейтингу є кілька українських політиків, однак у рейтингу Forbes вони потрапили завдяки своїм бізнесам у сфері металургії, роздрібної торгівлі або харчової промисловості. 

Дані Forbes Україна

Разом із переліком найбагатших українців поширюють інфографіку нібито від BBC. Ми вирішили знайти публікацію української служби BBC про цей рейтинг. Для статті про те, як змінилися статки українських мільярдерів, BBC створили інфографіку з даними про статки Ріната Ахметова, Віктора Пінчука, Вадима Новинського, Ігоря Коломойського та Петра Порошенка. Вони порівняли дані Forbes Україна в лютому та грудні 2022 року. Інфографіка відрізняється від тієї, що поширюють у неправдивих статтях про статки Зеленського та інших українських політиків. Усі мільярдери, про яких згадують на інфографіці, крім Коломойського, є у рейтингу Forbes. Дані про статки Ігоря Коломойського BBС взяли із досьє про бізнесмена. 

Справжня інфографіка BBC Україна

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний