НЕПРАВДА: Зеленський таємно веде перемовини з росією про здачу України — Олаф Шольц

НЕПРАВДА: Зеленський таємно веде перемовини з росією про здачу України — Олаф Шольц

4 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
399

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Олаф Шольц заявив, що Володимир Зеленський таємно веде перемовини з росією для того, щоб «здати» Україну на умовах путіна. Автор посту посилається на відео блогера Олега Жданова, який стверджує, що перемовини проходять на рівні радників, а політичне керівництво України збирається підписувати мир на «незрозумілих» умовах.

Утім, це — неправда. Шольц не казав, що Україна веде таємні перемовини з росією. Натомість канцлер лише заявив, що проходить обговорення рішень, які можуть почати мирний процес. 

Скриншот публікації

25 березня Олаф Шольц в інтерв’ю виданню Märkische Allgemeine Zeitung дійсно повідомив, що низка країн, включно з Україною, на рівні радників з безпеки обговорюють рішення, які можуть призвести до мирного процесу. Утім, канцлер Німеччини не говорив, що уряд України веде таємні переговори з росією про підписання мирної угоди, як гадає Жданов. Хоча Шольц не уточнив деталі обговорень, він стверджує, що війну можна припинити у будь-який момент, але для цього путін спершу має вивести російські війська з України.

«Низка країн, зокрема Україна, наразі обговорюють на рівні радників з питань безпеки, як може виглядати те, що може призвести до мирного процесу. Але дозвольте мені чітко заявити: мир можливий у будь-який час. Путіну потрібно лише припинити свою варварську кампанію і вивести війська», — заявив Олаф Шольц.

У листопаді 2023 року міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевнив, що Україна не веде жодних таємних переговорів з рф, діалог з москвою можливий буде лише після виведення ворожих військ з території України. У січні цього року держсекретар США Ентоні Блінкен також заявив, що не бачить ознак, що свідчили б про наближення переговорів між Україною і росією стосовно тривалого припинення вогню.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний