Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито президент Зеленський відхилив пропозицію путіна про «великоднє перемир’я». Про це буцімто написали видання Bloomberg та The Washington Post.
Це неправда. Західні медіа не писали про відмову України від «великоднього перемир’я», ці фрази вирвали з контексту. Режим припинення вогню порушувала саме росія.
Скриншот допису
Ні у новинній стрічці на сайті, ні у своїх соцмережах Bloomberg не писало, що президент Зеленський відхилив пропозицію путіна про «великоднє перемир’я».
Ймовірно, пропагандисти перекрутили формулювання, яке Bloomberg використало у кількох матеріалах — «Volodymyr Zelenskiy dismissed the announcement». Проте цю фразу вжили в іншому контексті. У виданні не писали, що президент Зеленський відхилив пропозицію припинити вогонь на Великдень. Bloomberg зазначило, що він спростував заяву путіна, нібито рф припинила обстріли під час «великоднього перемир’я»:
«”Наказую на цей період зупинити усі бойові дії. Виходимо з того, що українська сторона наслідуватиме наш приклад”, — заявив путін. “При цьому наші війська мають бути готові до відбиття можливих порушень перемир’я та провокацій з боку супротивника”.
Президент України Володимир Зеленський спростував цю заяву. (англ. Ukrainian President Volodymyr Zelenskiy dismissed the announcement — ред.) “А щодо чергової спроби Путіна пограти з життями людей — зараз територією України шириться повітряна тривога”, — написав він у X».
Пізніше у Bloomberg опублікували матеріал, де передрукували заяви Зеленського, що путін порушив перемир’я, яке сам і оголосив. В агенції додали, що рф відмовилася від пропозиції України продовжити перемир’я на 30 днів і на цей час припинити удари далекобійними дронами та ракетами по цивільній інфраструктурі.
The Washington Post справді написало, що, ймовірно, Зеленський віднісся до пропозиції путіна припинити вогонь на Великдень скептично. «Схоже, Зеленський спочатку відхилив пропозицію Путіна, назвавши її “спробою пограти з життями людей”», — йдеться в матеріалі. Утім, це видання теж не звинувачувало Україну в недотриманні перемир’я. Навпаки, посилаючись на свідчення українського президента, вони написали про порушення тиші росією. The Washington Post також зазначило, що Зеленський пропонував продовжити перемир’я ще на 30 днів.
Отже, ці медіа не писали про відмову України від «великоднього перемир’я». Зеленський погодився припинити вогонь, проте наголосив, що якщо його порушить рф, Україна відповідатиме «дзеркально».
Припинення вогню на Великдень зривала саме росія. Згідно з доповіддю головнокомандувача ЗСУ Сирського, росіяни порушували тишу 2935 разів. Загалом на лініях фронту за час так званого перемир’я відбулося 96 російських штурмових дій та 1882 обстріли українських позицій, і зокрема 812 з важкого озброєння. Українські дії були «дзеркальною» відповіддю на дії росії. Увечері на Великдень у рф заявили, що путін не давав команди продовжити «великоднє перемир’я», і вранці 21 квітня мо рф підтвердило, що продовжить так зване «сво». Одразу поновилися обстріли цивільної інфраструктури в українських містах.
До того ж Сполучені Штати вже пропонували повне і безумовне припинення вогню в Україні. Україна сприйняла ініціативу позитивно, натомість росія її проігнорувала.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний