НЕПРАВДА: Зеленський записує відео у студії, а не на вулицях Києва

НЕПРАВДА: Зеленський записує відео у студії, а не на вулицях Києва

21 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
1054

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, яке нібито доводить, що президент України Володимир Зеленський записує звернення до українців у студії на зеленому фоні («хромакей») — тобто на фоні, на який можна накласти будь-яке зображення.

Це — неправда. Фото з посту зробили ще у червні, коли Зеленський записував голографічне звернення до лідерів технологічних компаній.

Скриншот публікації

Зворотний пошук по фото в Google показує, що фото зʼявилося у мережі ще в червні 2022 року. ЗМІ писали про виступ Зеленського у вигляді голограми на технологічних фестивалях. У новинах згадують компанію Evercoast. Ми вирішили знайти більше інформації про ці виступи Зеленського.

16 червня Володимир Зеленський виступив на чотирьох європейських технологічних фестивалях за допомогою голограми. Для того, щоб її створити, компанія Evercoast зняла відео з Зеленським у Києві. Фото, яким ілюструють фейкові дописи у жовтні, насправді опублікували як ілюстрацію до зйомок виступу через голограму ще у червні.

Виступ Зеленського за допомогою голограми. Джерело: Founders Forum

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний