НЕПРАВДА: Зеленський звинуватив Захід у тому, що росія напала на Україну

НЕПРАВДА: Зеленський звинуватив Захід у тому, що росія напала на Україну

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
358

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа пишуть, ніби Зеленський звинувачує Захід в тому, що росія напала на Україну. Вони посилаються на його інтерв’ю виданню The Washington Post.

Це — неправда. Зеленський дійсно давав інтерв’ю The Washington Post і говорив у ньому, що просив НАТО закрити небо. Однак він сказав, що просив про це після повномасштабного вторгнення. І не звинувачував західні країни в тому, що росія напала на Україну. 

Скриншот публікації

23 серпня вийшло інтерв’ю Володимира Зеленського виданню The Washington Post. Цитата, на яку посилаються російські медіа, насправді звучить так: «І тому, як ви, мабуть, пам’ятаєте, від початку повномасштабного вторгнення і до цього часу все, про що я просив, це закрити небо, тому що якби небо було закрите, у нас би не було всіх цих смертей. І ми пропонували альтернативу закритому небу: кілька літаків».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний